Vasario 22 d. darbą pradėjo naujasis Vilniaus universiteto kancleris – ekonomistas Gediminas Miškinis. Iki tol jis 6,5 metų analogiškas pareigas ėjo Lietuvos Respublikos ūkio ministerijoje.
Vilniaus universitetas G. Miškiniui nesvetimas. 1984 m. tuomečiame Ekonominės kibernetikos ir finansų fakultete (dabar Ekonomikos fakultetas) jis įgijo ekonominės kibernetikos specialybę. Kancleris yra vienas šio fakulteto Alumni draugijos steigėjų ir buvęs jos tarybos narys.
Po studijų G. Miškinis gavo paskyrimą į tuometį Liaudies ūkio planavimo ir ekonomikos mokslinio tyrimo institutą. Iki pat nepriklausomybės atkūrimo dirbo mokslinį darbą. Paskui pradėjo darbuotis Ekonomikos ministerijoje, vėliau perėjo į Ūkio ministeriją. 1992 m. neakivaizdiniu būdu baigė aspirantūrą (dabar doktorantūra), tačiau neturėjo sąlygų apsiginti disertacijos apie matematinius modelius ekonomikoje: „Deja, taip sutapo, kad pradėjus intensyviai dirbti ministerijoje nebeliko laiko parašytos disertacijos gynimui. Kai kuriuos kolegas tuometis ekonomikos ministras Julius Veselka išleido gintis disertacijų, sakydamas, kad jie bus mokslininkai. Man J. Veselka išpranašavo, kad mokslininku nebūsiu. Iš dalies jis buvo teisus.“ G. Miškinis 1996–2002 m. ėjo Lietuvos ūkio viceministro pareigas, 2002–2009 m. buvo Ūkio ministerijos valstybės sekretorius, nuo 2009 m. – šios ministerijos kancleris.
Valstybės tarnyboje beveik 26 metus išdirbęs G. Miškinis mano, kad pokyčiai reikalingi kiekvieno gyvenime, ir jau spėjo įsitikinti, kad jo laukia įdomus darbas.
„Esu dėkingas, kad buvau pakviestas į prestižinį, vieną sėkmingiausiai dirbančių Lietuvos universitetų. Manau, kad didžiausias jo turtas yra žmonės, su kuriais bandysiu kiek galima daugiau bendrauti“, – tvirtina naujasis VU kancleris. Pirmiausia jis nori sukurti efektyvesnę centrinės administracijos struktūrą. Toliau laukia darbai, susiję su strateginės veiklos planu, viešaisiais pirkimais, Plėtros direkcija, nes ji koordinuoja išorinius projektus, ES struktūrinę paramą.
„Ūkis, organizacijų aplink universitetą skaičius, viena vertus, gąsdina. Tačiau su kiekviena jų susipažinus iš arčiau galima įsitikinti, kad Vilniaus universitetas yra tikrai labai įdomus objektas. Turime bažnyčią, biblioteką, muziejų, Botanikos sodą. Manau, kad mūsų bendruomenė privalo tai išlaikyti ir toliau efektyviai valdyti. Visada norisi padaryti ką nors tokio, kad veiklos efektyvumo rodikliai gerėtų. Vilniaus universitete nemažai sričių, kuriose galiu pasiūlyti vieną ar kitą efektyvų sprendimą, pritaikyti savo patirtį ir žinias“, – reziumuoja G. Miškinis.
Už paramą verslui jis 2007 m. įvertintas aukščiausiu Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimu – „Darbo žvaigžde“, o 2009 m. savaitraščio „Veidas“ išrinktas geriausiu valstybės tarnautoju.
Kancleris yra pasižymėjęs ir kaip šachmatų kompozicijos, Lietuvos korespondencinių šachmatų meistras, tris kartus tapęs Lietuvos šachmatų uždavinių ir etiudų stacionarinių sprendimo pirmenybių nugalėtoju, ėjęs Lietuvos šachmatų federacijos prezidento pareigas, 1995 m. triumfavęs pirmosiose šachmatų varžybose „Seimo taurė“.
G. Miškinio pirmtakas dr. Aleksas Pikturna, centrinėje administracijoje išdirbęs 33 metus, šiuo metu eina Medicinos fakulteto prodekano pareigas.
Komentarų: 2
2016-02-24 10:55
Juozas RUZEVICIUSGediminas MIŠKINIS – esu įsitikinęs, yra puikus VU pasirinkimas. Nemažai su juo teko dirbti įvairiuose Ūkio ministerijos inicijuotuose strateginiuose projektuose.
G.M.- racionalaus mąstymo ir strateginės įžvalgos asmenybė, galinti veiksmingai prisidėti prie Vilniaus universiteto augimo ir plėtros. Sėkmės jam naujame ir labai atsakingame darbų bare.
Juozas RUŽEVIČIUS (Vadybos katedra)
2016-02-25 19:35
DovydasAš kažkaip netikiu specialistais, neturėjusiais darbo patirties privačiame versle. Juk visi žinome kaip įsidarbinama ir kaip kylama karjeros laiptais valstybinėse institucijose, tuo labiau tokiose politizuotose, kaip ministerija.