Vykstanti aukštojo mokslo reforma verčia Vilniaus universitetą operatyviai reaguoti į pokyčius studijų srityje. Šiais metais VU patvirtino naujus Studijų nuostatus, kurie yra suderinti su Mokslo ir studijų įstatymu.
Atvertas kelias gretutinėms ir modulinėms studijoms
Pasak Vilniaus universiteto Studijų direkcijos vadovo dr. Lino Bukausko, būtinybė priimti naujus Studijų nuostatus pribrendo kartu su prieš kelerius metus priimtu Mokslo ir studijų įstatymu ir jame įtvirtintomis naujomis sąvokomis. „Dabar Studijų nuostatai reglamentuoja galimybę Vilniaus universiteto studentui įgyti dvigubą bakalauro laipsnį, gretutinių studijų galimybę“, – pažymi L. Bukauskas.
Planuojama, kad gretutinių studijų galimybe galės pasinaudoti jau šiais metais į Vilniaus universitetą įstoję studentai, jei tai numato studijų programa. „Po metų ar po dvejų, atsižvelgiant į studijų programą, studentams bus pasiūlyta apsispręsti, ar mokytis pagal tą pačią studijų programą įgyjant tik pagrindinės krypties laipsnį, ar pasirinkti gretutines studijas – dvigubą laipsnį. Tie, kurie norės įgyti dvigubą bakalauro laipsnį, turės registruotis ir, jei reikės, dalyvauti atrankos konkurse“, – sako L. Bukauskas.
Studijų direktorius pabrėžia, kad priimtų Studijų nuostatų tekste šalia žodžio „dalykas“ per brūkšnelį vartojamas žodis „modulis“: „Šie nuostatai yra pritaikyti modulinių studijų sąrangai, palyginti su senuoju Studijų nuostatų variantu. Jie leidžia žiūrėti į ateitį.“
Pagal naujus Studijų nuostatus akademiniai padaliniai patys gali nustatyti sesijos laikotarpį ir trukmę. „Anksčiau sesijos laikas buvo fiksuotas, jis buvo vienodas visiems padaliniams“, – pažymi L. Bukauskas.
Nuostatai priderinti prie šių dienų aktualijų
Apie naujus Studijų nuostatus sutiko papasakoti ir juos rengusios darbo grupės narė VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus pavaduotoja dr. Margarita Šešelgytė. Ji patvirtino, kad būtinybę rengti naujus nuostatus lėmė tai, kad seni nuostatai neatitiko kai kurių naujojo Mokslo ir studijų įstatymo straipsnių. „Kuriant naujuosius nuostatus vadovavomės principu nekeisti to, kas veikia gerai, pataisyti trūkumus ir priderinti prie šių dienų aktualijų“, – pažymi M. Šešelgytė. Ji pabrėžia, kad naujuosiuose nuostatuose reikėjo pakeisti viską, kas buvo susiję su senąja VU kreditų tvarka, nes nuo šių metų įsigalioja europietiškoji ECTS kreditų sistema.
Pasak M. Šešelgytės, Vilniaus universiteto akademiniai padaliniai gana palankiai reagavo į atnaujintus Studijų nuostatus. „Visi universiteto akademinės bendruomenės nariai turėjo galimybę išsakyti savo poziciją, jos buvo derinamos“, – pažymi darbo grupės narė.
M. Šešelgytė rekomenduoja visiems Vilniaus universiteto studentams susipažinti su naujais Studijų nuostatais (juos galima rasti Vilniaus universiteto tinklalapyje). Tai studentams ne tik leis išvengti įvairių organizacinio pobūdžio klaidų, bet ir suteiks progą pamatyti naujas galimybes, kurios atsiranda reformuojant studijas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!