Nuo rugsėjo 1 d. Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centrui (SSC) vadovauja doc. dr. Ramunė Žilinskienė. Prieš tai ji dirbo Lietuvos sporto informacijos centre. Pasak R. Žilinskienės, dalyvauti konkurse į Vilniaus universiteto SSC direktorės vietą ją paskatino tai, kad šio centro veikla apima ir susieja tris pagrindines sritis – sporto, studijų ir mokslo.
„Aš pati esu rimtai sportavusi – dalyvavau Lietuvos rinktinėje, esu lengvosios atletikos sporto meistrė; studentų sportas ir kūno kultūra man taip pat pažįstama sritis, kaip ir sporto moksliniai tyrimai – esu socialinių mokslų daktarė – todėl nusprendžiau, kad čia, VU Sveikatos ir sporto centre, galiu daug ką nuveikti”, – teigia R. Žilinskienė.
SSC – Vilniaus universiteto akademinis kamieninis padalinys – įgyvendina studentų kūno kultūros ir sporto, sveikatos stiprinimo, sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymo strategiją universitete, propaguoja kūno kultūrą, skatina studentus siekti gerų sportinių rezultatų ir deramai atstovauti universitetui šalies ir tarptautiniuose sporto renginiuose. Šių ir kitų tikslų gana sėkmingai centras siekia ir esamomis sąlygomis, bet itin dideles viltis naujoji direktorė sieja su planuojamu statyti VU ir TVM studijų, sveikatos ir sporto kompleksu, kuriame bus universali žaidimų sporto salė su tribūnomis, baseinas, treniruoklių salė, kovos menų salė, teniso aikštynai ir kitos įvairios erdvės, siūlančios patrauklias veiklos galimybes. Pasak direktorės, kai šis projektas bus sėkmingai įgyvendintas, studentai ir dėstytojai turės gerokai daugiau galimybių sportuoti, prasmingai ir turiningai ilsėtis. Tačiau ir dabar Sveikatos ir sporto centras turi ką pasiūlyti: studentai gali rinktis bendro fizinio parengimo grupes, įvairių sporto šakų pratybas – su dėstytojo priežiūra arba savarankiškas.
R. Žilinskienės teigimu, didžiausia problema kol kas ta, kad pačiai akademinei bendruomenei stinga noro nuosekliai mankštintis – viena vertus, yra nemažai studentų, norinčių pasimankštinti ar rimčiau sportuoti ir susirandančių tam galimybių, kita vertus, bendras studentų fizinis aktyvumas, pasirengimas yra gana menkas. Tyrimai ir praktika rodo, kad kasmet į universitetą įstoja vis daugiau fiziškai silpnų, turinčių sveikatos sutrikimų studentų, kurie neturi fizinės saviugdos įgūdžių ir įpročių. Įtemptas studijų grafikas daugelį dar labiau nutolina nuo fizinio aktyvumo. „Mūsų tikslas – kad kuo daugiau studentų rastų noro ir laiko sau priimtinoms kūno kultūros pratyboms, kad jie, besistengdami įgyti kuo daugiau profesinių ir bendrųjų žinių, užsisėdėję prie kompiuterių, vis dėlto prisimintų beturį ir kūną, kuris, nemankštinamas ir nelavinamas, anksčiau ar vėliau ima keršyti”, – sako R. Žilinskienė.
Šiandien kūno kultūros pratybos universiteto studentams nėra privalomos, tačiau galima jas rinktis kaip laisvai pasirenkamą dalyką. Vyresnių kursų studentai ir dėstytojai turi galimybę naudotis VU sporto bazėmis už simbolinį mokestį. Tačiau šiuo atveju, R. Žilinskienės teigimu, susiduriama su kita problema – sportinių bazių užimtumu. „Žinoma, visada būtų geriau turėti daugiau erdvių, skirtų sportui. Kita vertus, turime atnaujintą, aptvertą, apšviestą stadioną Saulėtekyje, kuriame nemokamai ir beveik visą parą – nuo 7 iki 22.30 val. – gali mankštintis ir studentai, ir VU darbuotojai, tereikia tik noro”, – pabrėžia naujoji SSC direktorė. Kartu ji džiaugiasi, kad vyksta ir kitų universiteto sporto bazių atnaujinimo darbai – šiuo metu labai intensyviai rekonstruojamas Čiurlionio gatvėje esantis sporto kompleksas, jis turėtų atverti duris lankytojams po spalio 15 d.
R. Žilinskienė mano, kad sportas svarbus ne tik studentų bei dėstytojų sveikatai, bet ir Vilniaus universitetui kaip seniausiai Lietuvos aukštajai mokyklai. Norintys siekti didesnio sportinio meistriškumo studentai kviečiami ateiti į universiteto sporto komandas. „Sportas yra viena iš universitetą reprezentuojančių akademinio gyvenimo sričių. Jis sutelkia VU bendruomenę sirgti už savus. Universiteto sportininkai sėkmingai kovoja su sporto specializaciją turinčių aukštųjų mokyklų komandomis, daugely šakų užima aukštas vietas. Kiekvienas sportinis mūsų studentų laimėjimas ir aukštas rezultatas – garbė universitetui”, – teigia ji.
Pasak R. Žilinskienės, Vilniaus universitete ir toliau bus organizuojamos sporto varžybos. Svarbiausios jų – tradicinis tarpfakultetinis olimpinių vilčių turnyras Rektoriaus taurei laimėti, kurio ištakos siekia 1948 metus, turnyras „atgaivintas” 2000-aisiais. „Visi studentai kviečiami garbingai atstovauti saviems fakultetams visose rengiamose varžybose – žaisti krepšinį, futbolą, stalo tenisą, dalyvauti plaukimo, rankos lenkimo, aerobikos, svarsčių kilnojimo, lengvosios atletikos varžybose, žygeivių sąskrydyje. Artimiausi startai laukia jau spalio pradžioje – turnyrą pradėsime lengvosios atletikos kroso varžybomis, ruoškitės!” – ragina R. Žilinskienė. Ji taip pat tikisi, kad į Vilniaus universitetą „atkeliaus” ir naujų sporto šakų bei kitokios sportinės veiklos. „Labai norisi dialogo, naujų idėjų. Kviečiu studentus ateiti pas mus su pasiūlymais, o mes jau ieškosim galimybių tuos pasiūlymus įgyvendinti”, – žada naujoji VU Sveikatos ir sporto centro direktorė.
Komentarų nėra. Būk pirmas!