Lapkričio 15 d. išrinkti naujieji Vilniaus universiteto (VU) tarybos nariai. Aukštųjų technologijų, susijusių su matematikos, fizikos, chemijos ir informatikos mokslais, sričiai atstovauti buvo išrinkta matematikos mokslų daktarė Jūratė Petrauskienė. Nuo 2019 m. einanti Valstybės duomenų agentūros generalinės direktorės pareigas dr. J. Petrauskienė teigia, kad VU kaip Alma Mater jai suteikė ne tik žinių, bet ir išminties, nulėmusios jos karjeros kelią.
Kas paskatino Jus siekti vietos VU taryboje?
Jaučiuosi subrendusi „grąžinti skolą“ savo Alma Mater. Teikdama savo kandidatūrą į VU tarybą, siekiu prisidėti prie šio prestižinio universiteto valdymo ir ateities vizijos kūrimo. Esu tikra, kad mano aistringas atsidavimas idėjai, racionalumas ir tuo pat metu drąsa bei įžvalga, pokyčių valdymo ir tarptautinės veiklos patirtis būtų naudinga sprendžiant VU valdymo iššūkius, stiprinant jo pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje.
Kokių svarbiausių tikslų sieksite būdama VU tarybos nare?
Įgyta patirtis viešajame sektoriuje, strateginis mąstymas, gebėjimas vadovauti didelei organizacijai, tikiu, leis man efektyviai prisidėti prie universiteto strateginių tikslų įgyvendinimo, ilgalaikės plėtros planų rengimo ir viešųjų bei privačių institucijų bendradarbiavimo stiprinimo. Vienas iš mano siekių būtų aktyviai skatinti dialogą tarp akademinės ir viešosios sferos, siekiant inovacijų ir efektyvesnio mokslo žinių pritaikymo praktikoje.
Ar jau turite idėjų, kaip skatinti aukštųjų technologijų vystymąsi VU kontekste?
Sėkmingą aukštųjų technologijų vystymąsi universitete lemia kompleksas prielaidų: pakankamas mokslinių tyrimų finansavimas, efektyvus bendradarbiavimas su partneriais – verslu, viešuoju sektoriumi, užtikrinant praktinę studentų ir mokslininkų patirtį, prieigą prie realių duomenų, taip pat inovatyvių programų ir metodų vystymas, tam tikrų naujų studijų ir bendradarbiavimo formatų taikymas, studentų įtraukties, motyvacijos didinimas, kryžminio diskurso palaikymas, skatinant tarpdisciplininį bendradarbiavimą, jungiant skirtingas disciplinas. Kiekviena iš šių prielaidų verta apmąstymo ir konkrečių priemonių numatymo. Esu tikra, kad su kolegomis VU taryboje nepritrūksime entuziazmo ir drąsos generuoti naujas idėjas šioje srityje.
Iš savo pačios patirties matyčiau nemažai „žemai kabančių vaisių“ duomenų mokslo ir analitikos srityje – panaudojant milžiniškus viešojo sektoriaus duomenų išteklius mokslo tiriamojoje ir eksperimentinėje plėtroje.
Kaip apibūdintumėte savo viziją dėl VU plėtros per artimiausius 5 metus?
Sėkmingos plėtros pagrindas – talentingi ir motyvuoti žmonės, juos įgalinantys laiku priimami vadovaujančių organų sprendimai ir moderni mokslo bei studijų infrastruktūra. 2025-ieji – paskutiniai VU strategijos metai, taigi ateinančiais metais laukia atsakingas darbas įvertinant dabartinės strategijos įgyvendinimą ir kartu su bendruomene brėžiant naujos strategijos gaires. Būtent čia matau savo indėlį – turėdama „reformatorės“ patirties, jaučiuosi pajėgi generuoti pati ir palaikyti kitų generuojamas drąsias idėjas. Kaip jau minėjau, mano prioritetas – aukštųjų technologijų vystymas ir taikymas, šioje srityje matau didelį bendradarbiavimo su viešuoju sektoriumi potencialą duomenų analitikos, dirbtinio intelekto, naujų metodų taikymo srityje. Esu įsitikinusi, kad strategiškai plėtojant tokį bendradarbiavimą sustiprės VU vaidmuo valstybėje, puoselėjant darnaus visuomenės vystymosi vertybes.
Kokios vertybės Jums svarbiausios tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime?
Tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime labiausiai vertinu atsakingumą, sąžiningumą, atkaklumą ir tiesumą. Gebėjimas prisiimti atsakomybę už darbą, savo veiksmus ir sprendimus parodo žmogaus brandą ir profesionalumą. Atsakomybė stiprina pasitikėjimą tarp kolegų, šeimos narių ir draugų. Sąžiningumas padeda kurti nuoširdžius santykius, pagrįstus pasitikėjimu. Atkaklumas, savo ruožtu, yra profesinės sėkmės pagrindas. Pati būdama labai tiesus ir atviras žmogus, to visada tikiuosi ir iš kitų – manau, kad būtent tokios vertybės leidžia greitai priimti tiek profesinio, tiek asmeninio pobūdžio sprendimus.
Ar yra koks nors projektas ar iniciatyva, kurią pavadintumėte savo gyvenimo darbu?
Prieš penkerius metus, pradėjusi eiti Valstybės duomenų agentūros, tuometinio Lietuvos statistikos departamento, generalinės direktorės pareigas, inicijavau esminius institucijos pokyčius, turėjusius lemiamą įtaką valstybės duomenų valdysenai ir duomenų įveiklinimui, priimant sprendimus. Šiandien aš drąsiai galiu sakyti, kad vadovauju ir ateinančius penkerius metus vadovausiu vienai iš inovatyviausių valstybės institucijų, kuri savo strategijoje brėžia naujos kartos duomenų institucijos viziją – tapti lyderiaujančiais duomenų mokslo praktikais Europoje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!