Švietimo ir mokslo ministerija susipažino su Valstybės kontrolės atlikto studijų programų rengimo audito išvadomis ir tikisi, kad Valstybės kontrolės pastabos taps svaria paskata siekti kuo aukštesnės studijų kokybės, stiprinti vidines aukštųjų mokyklų kokybės sistemas ir gerinti visuomenės informavimą apie studijų kokybę.
„Valstybės kontrolė nurodo vietas, į kurias turėtume koncentruoti dėmesį ir kurias nuolat pabrėžia Švietimo ir mokslo ministerija: tai perėjimas nuo išorinės kokybės kontrolės prie didesnės universitetų atsakomybes patiems prižiūrint ir užtikrinant studijų kokybę, aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas su studentais bei socialiniais partneriais, visuomenės informavimas apie studijų programų kokybę. Valstybės kontrolė atkreipė dėmesį, kad reikia papildomos Švietimo ir mokslo ministerijos priežiūros, kad ministerija įvertintų, ar ekspertų pateiktos rekomendacijos yra įgyvendinamos“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.
„Pavasarį pakoreguotas Mokslo ir studijų įstatymas sudaro sąlygas apibrėžti studijų kokybės priežiūros tvarką. Ši tvarka bus baigta rengti artimiausiu metu. Aukštosioms mokykloms bus teikiama daugiau konsultacijų ir kitos pagalbos gerinant studijų kokybę“, – sakoma ŠMM Komunikacijos skyriaus pranešime.
Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva 25 aukštosios mokyklos – 9 universitetai ir 16 kolegijų – yra pradėjusios įgyvendinti ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą programą „Vidinės studijų kokybės vadybos sistemos kūrimas (įsigijimas) ir įgyvendinimas (tobulinimas) arba vidinės studijų kokybės vadybos sistemos įgyvendinimas (tobulinimas)“. Šios programos tikslas – kurti modernią, atvirą ir nuoseklią studijų kokybės politiką, nuolat analizuoti studijų kokybę, aktyviai įtraukti dėstytojus, studentus, darbdavius, socialinius partnerius į studijų proceso organizavimą.
Vilniaus universitetas siekia, kad studijų kokybė atitiktų tarptautinį lygį ir tenkintų visų suinteresuotųjų poreikius. Universiteto kokybės kultūra, kaip nuolatinio tobulinimo ir teigiamų pokyčių kultūra, yra puoselėjama diegiant ir tobulinant įvairius studijų vidinio kokybės užtikrinimo procesus ir procedūras. Viena iš šiuo metu vykdomo ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Vilniaus universiteto vidinės studijų kokybės vadybos sistemos kūrimas ir įgyvendinimas“ veiklų – studijų programų kokybės valdymo tobulinimas. Vykdant projektą atnaujintas Vilniaus universiteto studijų programų reglamentas, patikslinta studijų programų rengimo ir tobulinimo tvarka, rengiama jungtinių studijų programų rengimo ir tobulinimo tvarka.
Jau parengti ketinamų vykdyti vientisųjų, pirmosios ir antrosios pakopų, laipsnio nesuteikiančių studijų programų vertinimo kriterijai, kurie įsigalioja vertinant nuo 2012–2013 mokslo metų teikiamas studijų programas.
Atnaujinant bei rengiant studijų programų kokybės valdymo dokumentus, perkeliama Airijos Korko ir Belgijos Gento universitetų geroji praktika šioje srityje, remiamasi nacionalinio projekto „ECTS nacionalinės koncepcijos parengimas“ metu sukurta Studijų rezultatais grindžiamų studijų programų kūrimo ir diegimo metodika bei šios metodikos integravimo į vidinio studijų kokybės užtikrinimo sistemą rekomendacijomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!