Kovo 19–21 d. Vilniaus universiteto Fizikos fakultete vyks 57 kartą organizuojama tarptautinė fizinių ir gamtos mokslų konferencija „Open Readings“ (liet. „Laisvieji skaitymai“). Du šimtai dalyvių iš Lietuvos ir užsienio universitetų bei mokslo institutų pristatys savo mokslinius darbus. Konferencijos organizatoriai – VU Fizikos fakulteto Studentų mokslinė draugija – apdovanos geriausių pranešimų autorius. Tai studentų konferencija, tačiau vyks ir kviestinių užsienio lektorių paskaitos. Kviečiame dalyvauti.
Pasak Vilniaus universiteto docento Jurgio Storastos, „studentų mokslinių darbų konferencija – rimta paraiška, starto aikštelė į mokslo pasaulį, savarankiškai ugdant savo kūrybinę galią. Idėjinis bendravimas mokslininkui – tai jo tikrasis penas“. Anot mokslininko, moksle didžiausią vertę turi idėjos, bet jeigu mokslininko idėjos nepripažintos, jo mokslas neturi ateities. Todėl, buvusio VU Fizikos fakulteto dekano teigimu, „naujas idėjas reikia aptarti, nes tai pirmiausia labai naudinga jų autoriams“.
Pirmąją konferencijos dieną vyksiančios sesijos skiriamos lazerių fizikai, optinėms technologijoms, spektroskopijai, funkcinėms medžiagoms ir dariniams, chemijai ir cheminei fizikai. Konferenciją atidarys vienos iš sėkmingiausiai dirbančių Lietuvos lazerių kompanijų UAB „Šviesos konversija“ mokslo direktoriaus dr. Romualdo Danieliaus paskaita, o vėliau prof. Markus W. Sigristas iš ETH Ciuricho aukštosios mokyklos (Šveicarija) skaitys pranešimą apie lazerių pagrindu gaminamus cheminius jutiklius ir įvairius jų pritaikymo būdus.
Kovo 19 d.
09.00 val.
Dr. Romas Danielius, „THE STORY OF LIGHT CONVERSION“
14.30 val.
Prof. Markus W. Sigrist, „LASER-BASED CHEMICAL SENSING“
Antrąją konferencijos dieną bus pristatomi pranešimai medžiagų mokslo ir moderniųjų. technologijų, funkcinių medžiagų ir darinių, puslaidininkių ir kondensuotųjų aplinkų fizikos temomis. Žodinę sesiją pradės Fizikos fakulteto absolventai broliai Kristijonas ir Augustinas Vizbarai, kurie papasakos apie savo mokslinės karjeros vingius ir prieš kiek daugiau nei metus įkurtą kompaniją UAB „Brolis Semiconductors“. Popiet garsus Lietuvos fizikas, Vilniaus universiteto profesorius Juozas Vaitkus, skaitys paskaitą apie defektų inžinerijos medžiagose taikymus.
Kovo 20 d.
Augustinas ir Kristijonas Vizbarai, „SCIENTIFIC PATH TO SUCCESSFUL CAREER“
14.30 val.
Prof. Juozas V. Vaitkus, „DEFECT ENGINEERING: FUNDAMENTALS AND APPLICATIONS“
Trečiąją konferencijos dieną bus skaitomi tarpdisciplininiai pranešimai apie biofiziką, medicininę ir aplinkos fizikas, astrofiziką, astronomiją ir teorinę fiziką. Prof. Davidas L. Andrewsas iš Rytų Anglijos universiteto (Noridžas, Jungtinė Karalystė) pristatys dirbtinių šviesos energijos surinkimo struktūrų tyrimus bei jų perspektyvas, o VU dėstytojas dr. Thomas Gajdosikas pasakos apie praėjusių metų Nobelio premiją pelniusius Higso bozono tyrinėjimus, jų reikšmę bendrame Visatos suvokimo kontekste.
Kovo 21 d.
09.00 val.
Prof. David L. Andrews, „ENERGY HARVESTING MATERIALS“
14.30 val.
Dr. Thomas Gajdosik, „HIGGS BOSON“
Tris dienas VU Fizikos fakultete vyksianti konferencija yra atviras universiteto renginys, skiriamas ne tik bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei. Konferenciją remia Lietuvos ir užsienio aukštųjų technologijų įmonės.
Komentarų nėra. Būk pirmas!