Gegužės 13 d. Vilniaus universitetas (VU) kviečia akademinę bendruomenę ir plačiąją visuomenę dalyvauti mokslinėje konferencijoje „Neginkluotas pasipriešinimas: prielaidos, patirtys, retrospektyva minint Romo Kalantos pasiaukojimo jubiliejinius metus (1972–2022)“.
Konferencijoje bus aptariami įvairūs neginkluoto pasipriešinimo, pilietinio atsparumo ir pasiryžimo ginti gimtąją šalį aspektai. Profesionalūs istorikai ir archyvų specialistai įvairiais rakursais nagrinės Romo Kalantos pasiaukojimą ir tuo metu kilusius masinius protestus. Politikos mokslų ir sociologijos ekspertai pateiks analitines pastabas, žvelgdami iš dabarties pozicijų. Apie sovietinės okupacijos metais patirtus išgyvenimus pasakos rezistencijos dalyviai, meno ir kultūros atstovai.
Tarp ekspertų – ir VU akademinės bendruomenės nariai. VU Šiaulių akademijos absolventė Viktorija Jenciūtė skaitys pranešimą „Kalantinių atgarsiai Lietuvos periferijoje 1972 m.“, o VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė – pranešimą „Valia ginti šalį: kaip ją išmatuoti ir nuo ko ji priklauso?“.
Mokslinė konferencija rengiama siekiant viešinti ir populiarinti patriotiškumo, garbingo atstovavimo Lietuvai ir krašto gynybos idėjas. Vėliau bus įgyvendinamas bendras leidybinis projektas, remiantis konferencijoje skaitytais pranešimais paskelbti moksliniai straipsniai ir medžiaga.
Mokslinė konferencija vyks gegužės 13 d. 10–15 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (konferencijų salė, V a.).
Renginio partneris ir tiesioginės transliacijos organizatorius – Lietuvos Respublikos Seimas. Transliaciją galite žiūrėti čia. Su konferencijos programa galite susipažinti čia.
Mokslinę konferenciją organizuoja Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru.
Daugiau informacijos Facebook‘o paskyroje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!