Baigiantis mokslo metams, šalies universitetai ir aukštosios mokyklos buvo įvertinti ne tik pagal akademinės bendruomenės mokslo ir visuomeninius, bet ir pagal „Erasmus“ programos pasiekimus. Remiantis Švietimo mainų paramos fondo paskelbtais duomenimis, pirmą vietą tarp Lietuvos universitetų pagal 2009–2010 mokslo metais pasiektus „Erasmus“ programos tarptautiškumo rodiklius užėmė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM).
Šalies mokslo institucijos, kurių studentai dalyvauja „Erasmus“ programoje, buvo vertintos pagal į kitas šalis siunčiamų studentų ir personalo skaičių, jų pasiekimus, dvikryptiškumą, geografinį pasiskirstymą. Dėmesio buvo skiriama ir studentų pasiekimams pagal studijų kryptis. Lietuvos kolegijos pagal šiuos du rodiklius – studentų ir personalo buvo reitinguojamos atskirai.
VU TVM direktoriaus Juliaus Niedvaro teigimu, mokyklos studentai „Erasmus“ programoje dalyvauja beveik dešimt metų. „Kiekvienais mokslo metais išsiunčiame vis daugiau studentų dalinių studijų į užsienį. Šiemet pagal „Erasmus“ programą ir kitas dvišales sutartis užsienio šalyse studijavo per 70 mūsų mokyklos studentų. Dauguma jų savo žinių bagažą pildė Europos verslo mokyklose ir universitetuose“, – tvirtino J. Niedvaras. Populiariausios šalys, pasak VU TVM direktoriaus, buvo Prancūzija, Vokietija, Portugalija, Ispanija, Danija, Švedija. Studentai rinkosi ir tokias tolimas šalis kaip Malaizija, Pietų Korėja ar JAV.
Portugalijoje, Lisabonos ISCTE universitete, pagal „Erasmus“ programą studijavęs VU TVM antrakursis Romas Broniukaitis teigė, kad studijos užsienyje – puiki proga ne tik praplėsti pasaulėžiūrą, bet ir pažinti save. „Galimybė studijuoti svetur man buvo savotiškas iššūkis. Gyvendamas saulėtoje Portugalijoje, kur visi žmonės, galima sakyti, šiek tiek atsipalaidavę, dar kartelį įsitikinau, kad Tarptautinio verslo mokykla – itin europietiška, galinti pasigirti puikiais dėstytojais. Pagrindiniai įspūdžiai iš ISCTE universiteto – ten viskas vyksta lėčiau nei Lietuvoje, iš studentų reikalaujama daugiau, tuo tarpu dėstytojai man pasirodė tikrai žemesnio lygio“, – pasakojo R. Broniukaitis.
Statistiškai Lietuvos universitetai ir aukštosios mokyklos dalinių studijų į užsienį išsiunčia dvigubai daugiau studentų nei priima. VU TVM situacija – priešinga, į mokyklą iš svečių šalių atvykstančių studentų skaičius viršija išvykstančius. „Labai tuo džiaugiamės. Šis skaičius – tai puikus užsienio partnerių pasitikėjimo ir studijų kokybės indikatorius“, – kalbėjo VU TVM direktorius J. Niedvaras.
Komentarų nėra. Būk pirmas!