Spalio 25 d. vykusi Vilniaus universiteto (VU) inovacijų diena „INNODAY 2024“ sukvietė verslo ir mokslo atstovus. Renginio dalyviai turėjo progą pasiklausyti, kokie sprendimai gimsta VU laboratorijose, susipažinti su mokslo ir verslo sinergijos pavyzdžiais. Praėjus kiek laiko po „INNODAY 2024“ ir susigulėjus mintims, dalinamės renginio pranešėjų įspūdžiais.
Dr. Juozas Nainys iš „Atrandi Biosciences“ susirinkusiems papasakojo apie startuolio kelią nuo universiteto laboratorijos iki sėkmingos įmonės ir pasidalijo svarbiausiais patarimais steigiant ir valdant įmonę.
Dr. Juozas Nainys
„Renginys paliko puikų įspūdį. Smagu, kad programoje buvo tiek verslo atstovų, tiek universiteto mokslininkų, tiek ir jaunųjų tyrėjų, kurie pristatė stendinius pranešimus. Tai suteikia dinamikos ir sukuria puikią terpę tinklaveikai. Didžiausia renginio nauda man – ryšio su kitais ekosistemos dalyviais stiprinimas. Iš to atsiranda naujų galimybių potencialas. Manau, jog dažnu atveju esame susikoncentravę į savo nišą ir retai kada aktyviai plečiame savo akiratį. Vis dėlto kiekvienas egzistuojame ne vakuume, o esame ekosistemos dalis. Technologijų ir inovacijų pristatymas platesniam ratui leidžia atsirasti naujoms ir kartais netikėtoms galimybėms, bendradarbiavimui ar patirčių pasidalinimui. Veikdami kaip ekosistema – sinergiškai, esame stipresni ir konkurencingesni globalioje aplinkoje“, ‒ sako dr. J. Nainys.
VU Komunikacijos fakulteto mokslininkas dr. Tadas Žižiūnas renginyje pristatė programinės įrangos paketą, skirtą nuotoliniam, nedestrukciniam, bet kartu išsamiam ir efektyviam kultūros paveldo stebėjimo procesui vykdyti.
Dr. Tadas Žižiūnas
„Tokie renginiai kaip „INNODAY 2024“ yra vieta, leidžianti pristatyti išradimus ir inovacijas verslui ir visuomenei. Tuo parodoma, jog universitetas nėra vien studijų centras, bet kartu ir inovacijų diegimo branduolys. Juk mokslininkai teoriškai kuriamus problemų sprendinius įgyvendina ir praktiškai, taip sukurdami naudą visuomenei. Tad itin svarbu, kad tokiuose renginiuose būtų kuo daugiau verslo atstovų, su kuriais būtų galima megzti naujas partnerystes“, ‒ teigia dr. T. Žižiūnas.
Chemijos ir geomokslų fakulteto mokslininkas doc. Gintaras Žaržojus papasakojo apie nestandartinius inžinerinius geologinius tyrimus ir jų svarbą pastatų ir aplinkos sprendimams.
Doc. Gintaras Žaržojus
„Renginys „INNODAY 2024“ suteikia progą rasti netikėtus projektų partnerius ar generuoti idėjas ateities projektams, sujungiant įvairius specialistus. Taip pat tai puiki vieta pristatyti savo mokslo ir veiklos sritį įvairiai auditorijai, kuri nebūtinai tiesiogiai susijusi su mano veikla. Paprastai didelė dalis mokslinių inovacijų pristatoma moksliniuose renginiuose, kur visuomenė ar verslas mažai dalyvauja. Tuo tarpu naujos technologijos ir inovacijos dažnai siejasi su tvarumo idėjomis, o tai labai svarbu kuriant visuomenės gerovę. Taip paskatinamas naujų idėjų įgyvendinimas versle ar praktikoje, o ir pačios idėjos ima atrodyti vis labiau pritaikomos ir nesudėtingos“, ‒ teigia doc. G. Žaržojus.
„INNODAY 2024“ vyko ir VU Mokslo skatinimo fondo tarpdisciplininių projektų pristatymai. Stendinių pranešimų sesijoje dalyvavusi Teisės fakulteto mokslininkė dr. Neringa Gaubienė teigė, kad renginys suteikė galimybę įvairių sričių tyrėjams susiburti į vieną erdvę ir dalintis savo tyrimų rezultatais, požiūriais bei idėjomis.
„Toks bendradarbiavimas padeda kurti sinergiją tarp skirtingų mokslinių sričių, kas gali lemti naujų ir netikėtų tyrimų krypčių atsiradimą. Tarpdisciplininis bendravimas taip pat didina tyrimų rezultatų taikymo galimybes ir stiprina akademinės bendruomenės ryšius. Renginys suteikė puikią progą atnaujinti ryšius su pažįstamais kolegomis, taip pat užmegzti naujas pažintis. Tai buvo naudinga, nes galėjau sužinoti apie kitų sričių tyrėjų darbus bei aktualijas, o šie kontaktai gali tapti pagrindu tolesniam bendradarbiavimui ir naujų idėjų įgyvendinimui ateityje“, ‒ sako dr. N. Gaubienė.
Kviečiame pasižvalgyti po inovacijų dienos „INNODAY 2024“ nuotraukų galeriją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!