Siekiant geriau pažinti moksleivius ir suprasti jų poreikius, „Litexpo“ parodų rūmuose vasario 6–8 d. vykusioje parodoje „Studijos 2014“ buvo atlikta moksleivių apklausa. Moksleivių teirautasi, ar jie jau apsisprendę dėl studijų programos ir aukštosios mokyklos, kas lemia jų pasirinkimą, ar jie yra patenkinti VU rengiama informacija apie studijas, ką apskritai mano apie Vilniaus universitetą. Apklausa atlikta el. būdu sudarant galimybę pildyti klausimyną internete.
Iš viso apklausoje dalyvavo 461 moksleivis. Apklausoje aktyviau dalyvavo merginos (68,1 proc.). Daugiausia į parodą atvykusiųjų – gimnazijų moksleiviai (87,2 proc.). 12 klasės moksleiviai sudarė beveik pusę apklaustųjų (42,1 proc.), 11 ir 10 klasių moksleiviai – maždaug po ketvirtadalį (28,4 ir 25,6 proc.). Daugiausia į parodą atvykusių moksleivių – iš didmiesčių ir miestų (41,2 ir 39,5 proc.).
Apklausos rezultatai rodo, kad didžioji dalis moksleivių dar nėra tvirtai apsisprendę dėl konkrečios studijų programos, pagal kurią norėtų studijuoti (57,1 proc. tvirto sprendimo nepriėmė, 23,2 proc. – jau tvirtai apsisprendę), taip pat dėl aukštosios mokyklos, kurioje norėtų studijuoti (62,7 proc. tvirto sprendimo nepriėmė, 13,9 proc. – tvirtai apsisprendę). Daugiausia tvirtai apsisprendusių dėl studijų programos yra 12 klasės moksleivių (32 proc.), mažiausiai – 10 klasės moksleivių (13,6 proc.). 12 klasės mokiniai taip pat tvirčiau apsisprendę dėl aukštosios mokyklos (18,6 proc.) nei besimokantys 11 ir 10 klasėse (12,2 ir 7,6 proc.).
Renkantis studijų programą, daugumai moksleivių svarbiausia atrodo tai, kiek specialybė atitinka jų pomėgius (67 proc.), kokios baigus studijas būtų jų profesinės karjeros galimybės (59,9 proc.), ar ateityje jie pretenduotų į gerą darbo užmokestį (51 proc.). Kokią aukštąją mokyklą pasirinkti, moksleiviai dažniausiai sprendžia iš to, ar toje aukštojoje mokykloje yra suteikiamas kokybiškas išsilavinimas (72,9 proc.), ar čia apskritai yra juos dominanti studijų programa (67,7 proc.).
Dauguma moksleivių patenkinti jiems teikiama informacija apie studijas Vilniaus universitete (50,5 proc. informacijos pakanka, 39,7 proc. – pakanka vidutiniškai). Tarp trūkstamos VU studijų informacijos moksleiviai dažniausiai išskiria informaciją apie VU teikiamas karjeros galimybes (49,9 proc.), VU įgytos specialybės paklausą darbo rinkoje (35,1 proc.), VU studijų programų turinį (33,2 proc.). Absoliuti dauguma moksleivių informacijos apie studijas ieško interneto svetainėse (91,5 proc.), nemažai jų šiuo tikslu lankosi atvirų durų dienose (55,3 proc.).
Didžioji dalis moksleivių vertina Vilniaus universitetą, nes čia rengiami geri savo srities specialistai (58,6 proc.), garantuojamas kokybiškas bendrasis universitetinis lavinimas (57,9 proc.), dėsto aukštos kvalifikacijos dėstytojai (50,5 proc.). Negavę valstybės finansavimo daugelis moksleivių būtų linkę studijuoti savo lėšomis (55,5 proc. iš karto sutiktų, 33,8 proc. – dar pagalvotų).
Išsamiau su moksleivių apklausos rezultatais galite susipažinti VU intranete šiuo adresu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!