Spalio 15 d. (šeštadienį) 14.00 val. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas ir kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ kviečia į tradicinių kiniškų terakotinių arbatinukų iš privačios Armando Burbos kolekcijos parodą „Molis, kvepiantis arbata“.
Paroda eksponuojama „Gobis/lauko ekspo“ paviljone (Gedimino pr. 13, Vilniuje). Po parodos atidarymo ceremonijos 15 val. organizatoriai kviečia į „Arbatos magiją“ (Bazilijonų g. 8, Vilniuje) paskanauti tradicinės kiniškos arbatos.
Kinai turi patarlę: „Vanduo – arbatos motina, o arbatinukas – arbatos tėvas.“ Iš tiesų neužtenka vien geros arbatos lapų ir tyro vandens, kad paruoštume puikią arbatą. Reikalingas indas, kad idealioje aplinkoje jie susijungtų – tai arbatinukas. Tobuliausias arbatinukas – Isingo (Yixing) arbatinukas. Daug laiko praėjo, kol buvo sukurta ir ištobulinta arbatinuko konstrukcija, dar nemažai laiko – kol jis išpopuliarėjo ir galiausiai pasiekė Europą.
Pirmieji arbatinukai pasirodė Song dinastijos laikais X a., tačiau tikrojo populiarumo Kinijoje sulaukė Ming dinastijos laikais, kai išpopuliarėjo arbatos plikymas – XVI a. Nuo tada Isingo (Yixing) arbatinukai tapo labiausiai vertinamu arbatos paruošimo įrankiu visoje Kinijoje, o XVII a. kartu su kiniška arbata pasiekė ir Europą.
Jiems šlovę pelnė unikalios savybės – tai patys geriausi indai arbatai užplikyti. Ir ne veltui – ypatingas Isingo (Yixing) porėtasis molis lėtai aušta, dėl porėtos šukės struktūros arbata plikymo metu kvėpuoja, todėl tampa sodresnio skonio ir aromatingesnė. Dėl per amžius ištobulintos konstrukcijos ir formų tai išties sandariausias, patogiausias ir gražiausias indas arbatai užplikyti pasaulyje. Arbatinukas tapo ne tik įrankiu, bet ir meno kūriniu, kuriame viena kitą papildo skulptūra, tapyba, kaligrafija ir poezija.
Komentarų nėra. Būk pirmas!