Šeštadienio vakarą Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje skambėjo garsaus prancūzų kompozitoriaus Gabrielio Fauré „Requiem“. Muzikinio edukacinio projekto „Klasika visiems“ dalyviai, kūrinį repetavę visą dieną, šitaip pagerbė teroristinių Paryžiaus išpuolių aukas.
Anot VU chorų vadovės Rasos Gelgotienės, nors atliktas kūrinys muzikiniu požiūriu yra sudėtingas, koncerte buvo pasiektas itin aukštas lygis. „Vakaras buvo nuostabus. Choristams tikrai pavyko sukurti „Requiem“ nuotaiką. Dalyviai puikiai padirbėjo repeticijoje, savarankiškai pasiruošė irgi neblogai“, – pasakojo ji.
Repeticijas dalyviai pradėjo nuo paties ryto. Bažnyčios suolus nuklojo choristų paltai, striukės ir kepurės. Prie altoriaus repetuojančius žmones stebėjo bažnytinio paveldo apžiūrėti užklydę turistai. Neįprastą vaizdą jie fiksavo savo išmaniaisiais telefonais.
Kūrinį atliko ne tik projekto organizatoriai – VU chorai „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ su VU kameriniu orkestru, bet ir daug iš anksto užsiregistravusių klasikos gerbėjų, tarp kurių – VU dėstytojai, studentai ir net su universitetu nesusiję žmonės. Ne pirmus metus projekte dalyvaujančią Justiną Vaičekauskaitę pakvietė VU studijuojančios draugės. „Dabar jokiame chore nedainuoju. Tad čia atsigaunu“, – teigė ji. Projekte dalyvavo apie 400 žmonių.
G. Fauré „Requiem“ dažai apibūdinamas kaip skaidraus liūdesio ir vilties kūrinys. Savitai traktuodamas mirties temą kompozitorius įvedė ne tik daug muzikinių, kompozicinių ir harmoninių naujovių, bet ir pertvarkė tradicinį mirusiųjų liturgijos tekstą – atsisakė kai kurių dramatiškų ir akopalipsės vaizdais persmelktų dalių. Choro „Pro musica“ narys Deimantas Raščinskis mano, kad „Requiem“ atskleidžia daug spalvų, tad vakarui, skirtam pagerbti terorizmo aukas, labai tiko.
Didelio dalyvių susidomėjimo sulaukiančio ir daugybę klausytojų sutraukiančio edukacinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – įtraukti muziką mėgstančius žmones į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, bendrame skambesyje suvienyti visų muziką mėgstančiųjų balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!