Balandžio 26-ąją švenčiama Pasaulinė intelektinės nuosavybės diena. Šia proga Vilniaus universitetas (VU) kartu su advokatų kontora „AAA Law“, kuri rinkoje sėkmingai veikia jau 30 metų ir yra intelektinės nuosavybės teisių gynimo pradininkė Lietuvoje, kviečia VU bendruomenę pagilinti žinias ir pasiklausyti paskaitos „Intelektinė nuosavybės praktika: vakar, šiandien ir rytoj“.
VU Tarybos pirmininkės ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ intelektinės nuosavybės valdymo direktorės dr. Eglės Radzevičienės teigimu, mus supančiame technologijų ir globalios rinkos pasaulyje intelektinės nuosavybės apsauga įgyja vis didesnę svarbą.
„Šiuolaikinio universiteto samprata plečiasi, be fundamentinių žinių, universiteto bendruomenė kuria ir taikomojo pobūdžio žinias, kurios gali virsti komerciškai vertingais inovatyviais sprendimais ar patentais saugomais išradimais. Kiekvieną dieną Vilniaus universiteto mokslininkai dirba su inovacijomis, kurios keičia arba artimiausiu metu pakeis Lietuvos, regiono ar pasaulio žmonių kasdienybę. Tad labai svarbu, kad universiteto bendruomenė – nuo studentų iki aukščiausio lygio tyrėjų – suprastų ne tik intelektinės nuosavybės valdymo principus, bet ir jų reikšmę verslui. Tikiuosi, kad šioje atviroje paskaitoje rasite atsakymus į jums rūpimus klausimus ir pasisemsite įkvėpimo, vedančio inovatyvių sprendimų link“, − teigia dr. E. Radzevičienė.
Paskaitoje savo ilgamete praktine patirtimi pasidalys „AAA Law“ advokatų kontoros ekspertės: vadovaujanti partnerė, advokatė Giedrė Domkutė, partnerės ir patentinės patikėtinės Aušra Pakėnienė ir Jurga Petniūnaitė.
Šioje paskaitoje bus siekiama atsakyti į klausimus: kas buvo kuriama, registruojama ir saugoma anksčiau? Kas yra kuriama, registruojama ir saugoma šiandien? Kaip pasikeitė ir keičiasi intelektinės nuosavybės vaidmuo? Pranešėjos papasakos, kokios intelektinės nuosavybės tendencijos ir plėtros kryptys jau yra apčiuopiamos šiandien ir kas gali būti prognozuojama ateičiai.
Paskaita vyks balandžio 26 d. 10 val. nuotoliniu būdu „MS Teams“ aplinkoje. Preliminari paskaitos trukmė – 1 val. 30 min.
Prisijungimo nuoroda bus išsiųsta registruotiems dalyviams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!