Gegužės 3–7 d. Vilniaus universitetas (VU) surengė „Arqus Academy Week“ renginių savaitę, per kurią beveik tūkstantis susidomėjusių „Arqus“ aljanso universitetų bendruomenės narių turėjo galimybę geriau susipažinti su „Arqus“ veikla, dalyvauti įdomiuose seminaruose, dirbtuvėse ir diskusijose. Renginį vainikavo išskirtinė diskusija, kurioje dalyvavę septynių „Arqus“ universitetų šalių ministerijų atstovai aptarė bendrų tarpdisciplininių studijų programų ir mainų galimybes.
„Arqus Academy Week“ subūrė ne tik 7 aljanso universitetų, bet ir Europos bei tarptautinių institucijų, valstybinių organizacijų atstovus. Jie aptarė aktualiausias Europos aukštojo mokslo temas, pasidalijo ekspertine nuomone ir įžvalgomis studijų ir mokslo ateities klausimais, geriau pažino patį aljansą ir jo suteikiamas judumo, daugiašalio bendradarbiavimo ir daugelį kitų galimybių universitetų bendruomenėms“, – sako VU partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas.
„Arqus Academy Week“ renginiuose pristatyti pagrindiniai „Arqus“ pasiekimai, veiklos svarba bendradarbiaujantiems universitetams, suinteresuotiems asmenims ir visuomenei. Į įvairias diskusijas ir seminarus susirinko 846 dalyviai iš 99 Europos, Azijos, Pietų Amerikos institucijų, net 219 dalyvių buvo iš VU. Į savaitės renginius labiausiai įsitraukė akademinis personalas, jų skaičius tarp visų dalyvių sudarė 42 proc., mokslininkai ir dėstytojai (32 proc.) ir nemaža dalis studentų (21,5 proc.).
Renginiuose aptartos svarbiausios ir aktualiausios temos, tokios kaip akademinės laisvės svarba, daugiakalbystės ir daugiakultūriškumo reikšmė ir šiandien itin paplitusios virtualaus mobilumo priemonės, galinčios turėti įtakos ir ateityje. Daug dėmesio buvo skiriama bendradarbiavimo metodams, pasitelkiamiems rengiant ir skatinant „Arqus“ studentus siekti išsilavinimo ir karjeros globalizuotame pasaulyje, švietimo įtakai sprendžiant esmines visuomenės problemas, moterų vaidmeniui moksle.
Paskutinės „Arqus Academy Week“ dienos ir visos renginių savaitės akcentu tapo „Arqus“ aljanso koordinatorės, Granados universiteto internacionalizacijos prorektorės prof. Dorothy Kelly moderuota diskusija su „Arqus“ aljanso partnerių universitetų šalių ministerijų atstovais. Pabrėždami aljanso siekį skatinti į studentus orientuotą, iššūkiais grįstą mokymąsi pasitelkiant bendras lanksčias mokymo programas, diskusijos dalyviai aptarė jungtinių tarpdisciplininių studijų programų, atveriančių bendros programų vertinimo ir akreditavimo perspektyvos galimybę, kūrimą.
Be renginio atidarymo diskusijos, išskirtinio dalyvių dėmesio sulaukė ir seminaras „The Research Managers and Administrators professional profile: state of the art and future perspectives“, kuriame buvo gilinamasi į žmogiškojo kapitalo išteklių svarbą, vykdant aukšto lygio mokslinius tyrimus Europos universitetuose, tokių tyrimų vadovų ir administracijos darbuotojų įgūdžius, užduotis ir galimybes. Nemažai dalyvių įsitraukė į diskusiją „Co-Creating Citizen Science“ apie su piliečių mokslo vertybėmis, bendradarbiavimu, atvirumu susijusius projektus, kuriems šie universitetai vadovauja arba kuriuose dalyvauja.
„Arqus Academy Week 2021“ renginių savaitėje siekiama įtraukti 7 universitetų bendruomenes – „Arqus“ aljanso dėstytojus, administracijos darbuotojus ir studentus – į diskusijas apie aukštojo mokslo Europoje viziją, pasidalyti idėjomis ir mintimis apie įvairias „Arqus“ aljanso veiklas, palyginti universitetų pasiekimus ir atrasti savo interesų sritis bendradarbiaujant „Arqus“ aljanse.
Savaitės renginių ir diskusijų įrašus galima peržiūrėti Arqus Youtube kanale.
Komentarų nėra. Būk pirmas!