Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto magistrantas Evaldas Kažukauskas pasitelkdamas femtosekundinę lazerinę technologiją įamžino paparčio žiedą stiklo pakabuke. Pats studentas sako, kad idėja jam kilusi spontaniškai – norėjęs Joninių proga padaryti dovaną savo draugui Jonui.
Tam Evaldas pasitelkė femtosekundinę lazerinę technologiją. Pasak studento, femtosekundiniai lazeriai unikalūs tuo, kad geba generuoti ypač trumpus (fs trukmės) impulsus.
„Naudojant šiuos lazerius galima apdirbti įprastai skaidrias medžiagas, tokias kaip stiklas. Be to, galima formuoti medžiagos pažeidimus tūryje, nepažeidžiant paviršiaus (tokiu būdu buvo padarytas ir papartis). Paviršiai po apdirbimo femtosekundiniais lazeriais būna ypač aukštos kokybės, todėl šie lazeriai yra naudojami įvairių medicininių įrankių, tokių kaip stentai, gamyboje. Be to, jais gali būti pjaunamos įvairios formos. Pavyzdžiui, telefonų apsauginiai stikliukai yra gaminami naudojant femtosekundinius lazerius“, – pasakoja VU Fizikos fakulteto magistrantas.
Stiklo pakabukas pagamintas pasitelkiant tik lazerio spinduliuotę: stiklo storis – < 0,5 mm; paparčio žiedas suformuotas stiklo tūryje, o pakabuko kraštuose išgraviruotas paviršinio pažeidimo ornamentas; pakabuko forma ir skylutė taip pat suformuotos lazeriu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!