Šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje paskelbti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) komercinimo konkurso, kurio tikslas buvo paskatinti komercializuoti aukštųjų technologijų produktus, rezultatai. Konkurse dalyvavo įmonės, gimusios universitetuose iš mokslininkų bei tyrėjų idėjų.
„Malonu pažymėti, kad universitetai skatina jaunuosius tyrėjus kurti komandas, įgyvendinti naujas idėjas, steigti verslo centrus, universitetai daugiau dėmesio skiria mokslo tyrimų komercinimui. Malonu, kad studijų institucijos aktyviai ieško galimybių įgyvendinti savo idėjas ir jas komercializuoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Mes turime užtikrinti, kad mokslo žinios tarnautų ambicingiems tikslams“, – sveikinimo žodį tarė švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė.
Konkursas, kurį finansavo Švietimo ir mokslo ministerija, padėjo suprasti, kad moksliniai tyrimai turi duoti naudą visuomenei, kurti naujas darbo vietas.
KTU ir VU yra didžiausią technologinį potencialą turintys universitetai, iš kurių išaugo daugiausia verslininkų ir įmonių. Šiame konkurse nugalėtojomis tapo ir keturios Vilniaus universiteto tyrėjų įsteigtos įmonės – UAB „UBIQUE Calculus“, UAB „Eteronas“, UAB „Nanoavionika“, UAB „Lokacijos sistemos“.
„Mes išmokome, kad mokslinė patirtis tikrai gali būti sėkmingai perkelta į verslą. Visos aštuonios įmonės remiasi mokslininkų ir studentų įdirbiu, o sėkmingiausiai veikia tos įmonės, kurias steigia mokslininkai bendradarbiaudami su vadybininkais. Džiugu, kad mokslinių tyrimų komercializavimas leidžia studentams išbandyti verslą praktiškai, tyrimų pagrindu parengti savo baigiamuosius darbus, daktaro disertacijas“, – džiaugėsi Vilniaus universiteto Mokslo ir inovacijų direkcijos vadovė Vida Lapinskaitė.
Vilniaus universitete parengta ilgalaikė strategija, kurios viena sudedamųjų dalių yra inovacijų komercinimas. Per pastaruosius trejus metus VU tyrėjai įsteigė 8 pradedančiąsias įmones, pateikė 36 patentų paraiškas ir pasirašė 15 sutarčių dėl intelektinės nuosavybės rezultatų licencijavimo.
2012 m. įsteigtos trys įmonės, iš kurių pelningiausia yra UAB „Lidaris“, teikianti optinio atsparumo testavimo paslaugas ir plėtojanti inovatyvius sprendimus, skirtus lazerinių elementų kokybei gerinti. Šios trys įmonės pakankamai žinomos ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.
2014 m. universiteto mokslininkai įsteigė 5 įmones: UAB „Bioanalizės sistemos“, UAB „Nanoavianomika”, UAB „Ubique calculus“, UAB „Eteronas“ ir UAB „Lokacijos sistemos“, iš kurių keturios tapo šio konkurso laureatėmis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!