Birželio 22 d. Vilniaus universiteto Senato komisija patvirtino VU studentų studijų finansavimo valstybės lėšomis skyrimo, nutraukimo ir sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašą.
Remiantis šios tvarkos aprašu, studentai, įstoję į valstybės finansuojamas universiteto pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas 2009 m. ir vėliau, bus rotuojami po pirmųjų dvejų studijų metų (ištęstinių studijų atveju – baigę pusę studijų programos).
Rotacija vyks atsižvelgiant į studentų pažangumą (geriausiųjų eilės sudarymo rezultatus). Studentų pažangumas bus nustatomas lyginant jų ir kurso studijų rezultatų svertinį vidurkį (svertiniam vidurkiui reikšmės turi dalykų apimtis kreditais). Po pavasario semestro studentų ir jų kurso studijų rezultatų vidurkių palyginimas bus atliekiamas iki rugsėjo 20 d., po rudens semestro – iki vasario 20 d. (aktualu ištęstinių studijų studentams).
Studentai, kurių studijų rezultatų vidurkis bus daugiau kaip 20 procentinių punktų mažesnis negu jų studijuojamos studijų programos ir formos to paties kurso studijuojančiųjų studijų rezultatų vidurkis, neteks valstybės finansavimo.
Į atsilaisvinusias valstybės finansuojamas vietas galės pretenduoti geriausi pagal pažangumą valstybės nefinansuojami studentai. Valstybės finansavimo netekę studentai galės tęsti studijas valstybės nefinansuojamoje vietoje (mokant visą studijų kainą). Informaciją apie atsilaisvinusias valstybės finansuojamas vietas teiks fakulteto (padalinio) administracija.
Perkėlimas į laisvas valstybės finansuojamas vietas po pavasario semestro vyks iki spalio 1 d., po rudens semestro – iki kovo 1 d. (aktualu ištęstinių studijų studentams). Pretenduojantiems į kitas (ne po rotacijos atsilaisvinusias) valstybės finansuojamas vietas perkėlimas vyks iki rugpjūčio 31 d. (po pavasario semestro) ir atitinkamai iki vasario 28 d. (po rudens semestro) Studentai, norintys užimti laisvą valstybės finansuojamą vietą, ne vėliau kaip 3 darbo dienos iki atitinkamos datos turės pateikti prašymą fakulteto (padalinio) vadovui. Turintieji akademinių skolų pretenduoti į laisvą valstybės finansuojamą vietą negalės.
Po rotacijos daliai valstybės finansavimą gavusiusių studentų, iki tol studijavusių valstybės nefinansuojamoje vietoje bent semestrą, remiantis universiteto geriausiųjų eilės sudarymo rezultatais už studijas sumokėta kaina ar jos dalis galės būti kompensuojama. Sumokėtos kainos ar jos dalies kompensavimą, tarpininkaujant universitetui, organizuos Valstybinis studijų fondas.
Šios tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio 7 dalimi, Vyriausybės patvirtintu Asmens, studijuojančio valstybės finansuojamoje vietoje, studijų programos keitimo tvarkos aprašu ir Už studijas sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašu ir atsižvelgiant į Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas dėl Mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio 7 dalies nuostatų taikymo (visus teisės aktus galite rasti čia).
- VU studentų studijų finansavimo valstybės lėšomis skyrimo, nutraukimo ir sumokėtos kainos kompensavimo tvarkos aprašas
- VU geriausiųjų studentų eilės sudarymo tvarka
Komentarų: 16
2011-07-01 12:28
AlgirdasTai po šių metų rotacijos (praėjus pusę studijų metų) rotuojami studentai bus kas semestrą?
2011-07-03 17:27
klausimas“Po rotacijos valstybės finansavimą gavusiems studentams, iki tol studijavusiems valstybės nefinansuojamoje vietoje, remiantis universiteto geriausiųjų eilės sudarymo rezultatais, už studijas sumokėta kaina ar jos dalis galės būti kompensuojama”
Kodel? Istatymas neapriboja kompensavimo tik tokiais atvejais, kai gaunamas valstybes kompensavimas po rotacijos. Tai reikstu, kad jei kurse rotacija neivyko, nes visi vf mokosi tik gerai ir 20% zemiau uz vidurki besimokanciu nera, o istoje i vnf vietas mokosi taip pat tik labai gerai, tai jiems mokslas nebus kompensuojamas, nes jie po rotacijos negauna vf vietu?
2011-07-03 20:49
PaaiskinkitTarkim jeigu situacija yra tokia – visame kurse is kokiu 40 zmoniu finansuojamas 1.
Tas 1 zmogus islaiko savo vieta po 2 metu nes jo vidurkis 20% aukstesnis negu kurso vidurkis.
Klausimas toks : ar is likusiu 39 zmoniu kuriu vidurkiai irgi aukstesni 20% negu kurso vidurkis GAUS FINANSUOJAMA VIETA?
2011-07-04 05:38
studiju.direkcijaSveiki,
Ne, rotacija vyks tik kas dveji metai (ištęstinių studijų atveju – baigus pusę studijų programos) skaičiuojant nuo studijų pradžios. Neaiškumas galbūt galėjo atsirasti dėl dviejų figūruojančių datų: rugsėjo 20 d. ir vasario 20 d. (iki šių datų vyks studentų ir jų kursų studijų rezultatų palyginimas) Pastaroji data aktuali tik ištęstinių studijų studentams. Kas semestrą tėra rotuojami studentai, įstoję į Universitetą iki 2009 m.
2011-07-04 08:21
Tai ką dabar daryt?Tai išeitų, kad ir kaip gerai besimokyčiau, į nemokamą vietą nepereisiu, nes kurso vidurkis žemas ir tarp VF vietoje studijuojančiųjų nėra nei vieno su vidurkiu, žemesniu nei 20 proc. Liūdna.
Jaučiuosi savotiškai apgautas dėl tų kalbų prieš studijas apie rotacijos galimybes po dviejų metų. Nesuprantu, kodėl nesudaroma tiesiog geriausiai besimokančių eilė ir pagal tai paskirstomas finansavimas.
2011-07-04 08:37
studiju.direkcijaGerbiamieji,
Maloniai prašytume užklausas dėl šios tvarkos, kaip ir kitus akademinius klausimus, pateikti specialiai tam skirtame portale KLAUSK.VU.LT.
Dėkojame.
2011-07-04 10:17
KlausimasAr sakinys “Turintys akademinių skolų pretenduoti į laisvą valstybės finansuojamą vietą negalės.” taikomas tik [i]perkeliamiems[/i] į vf vietą iš ne vf vietos studentams? Tarkim studentas iki šiol studijavo vf vietoje, paskutiniame semestre prieš rotaciją gavo vieną akademinę skolą, tačiau net su ja jo vidurkis yra pakankamas, kad išliktų vf vietoje, net jei anuliuojamas viso paskutinio semestro vidurkis (pvz. kurso vidurkis yra 7, studento keturių semestrų vidurkiai – 9, 9, 10 ir 0 (už semestrą su skola, jei jis anuliuojamas). Ar toks studentas po rotacijos išlaiko valstybės finansavimą?
2011-07-05 17:03
StudenteVisiska nesamone, as nesuprantu kuo neitiko ankstesne tvarka, kai buvo nustatoma kiek vietu bus valstybes finansuojamu ir paskui po kiekvieno semestro studentai buvo rotuojami ir pagal tai kazkas mokedavo kazkas ne, ir taip kisdavo po kiekvieno semestro. Taip buvo ir konkurencija, visi stengesi mokintis. Sita tvarka keista, neskatina studentu, nes tureti vidurki kaip kurso vidurkis nera jau labai sunku. Gal kas gali paaiskinti kam reikejo viska keisti? Kas is to geriau?
2011-07-07 07:38
studiju.direkcijaSveiki,
Rotacija po dviejų studijų metų (ištęstinių studijų atveju – baigus pusę studijų programos) numato Mokslo ir studijų įstatymas (70 str. 7 d.). Įstatymas priimtas Seimo, paskelbtas priimtu Prezidento, inicijuotas Švietimo ir mokslo ministerijos įgyvendinant aukštojo mokslo reformą. Iki tol vyko diskusijos, kaip turėtų būti finansuojami studentai ir kada jie turėtų būti rotuojami. VU pozicija buvo – gerai besimokantys studentai turėtų gauti finansavimą visam studijų laikui. Tačiau šiandien galioja įstatymas, pagal kurį reikia gyventi.
2011-08-01 14:25
PasipiktinusiNesamone!!! Kaip gali studentas turėt skolų ir gaut finansavimą?! Kas norėjo išsilaikyt vietas galėjo stengtis be skolų baigti, tai buvo įmanuma tikrai, o aš du metus stengiausi, kad gauti vf vietą, esu gerai besimokanti studentė, pagal jūsų nuostatas ir ką man daryt? Belieka mokėt už mokslą, o kiti ir toliau mokysis vos patenkinamai ir galės nemokėti. Esu begalo pasipiktinusi Jūsų nesamoninga vertinimo sistema!!![quote name=”Studijų direkcija”]
2011-08-02 11:25
KlausimasNorėčiau paklausti, kas nutiks tokiu atveju: kurse yra 43 vietos. 40 iš jų finansuojamos. Kurse mokosi 40 studentų – visi valstubės finansuojamose vietose. Tai po rotacijos visi liks valstybės finansuojamose vietose?
Iš anksto ačiū už atsakymą.
2011-08-12 08:25
Nėra teisybės.Gėda. Neskatinate studentų stengtis ir progresuoti. Veikiau ugdote savimi ir savo valstybe nepasitikinčias asmenybes. O tie studentai, kurie yra vos vidutiniškai besimokantys, galės ir toliau būti išlaikomi valstybės, manote supras gyvenimo pamoką? Žadate viena, o darote visai kita…Studijuoju medicinos fakultete ( deja vnf vietoje) , manote ten lengva mokytis? Mokiausi naktimis ir dienomis, taip, rezultatai yra- esu viena geriausių savo kurse, bet kas iš to…? Po to stebitės, kad jaunimas bėga iš Lietuvos. Nematom nei teisybės, nei žmogiškumo.
2011-08-17 16:47
ASManau neprotiga sakyt, kad geda sudarinet tokia tvarka. Reikejo gerai islaikyti stojamuosius egzaminus, ir butumete vf.Tvarka visi zinojo, todel pris stodami galejo pasistengti.
2011-08-20 14:33
OkAtsakymams tiems, kurie verkia: nuo pirmos klases reikia mokintis ir issilaikyti brandos egzaminus gerai, o ne siaip, kai moki uz moksla, tada reikia pradeti verkti… Jei jus neverksit, verks tie, is kuriu bus atimtos tos vietos ir cia niekada visi neliks patenkinti.
2011-09-07 08:35
PiktaMes esam studentai, tai reik žiūrėti pagal studijas, o ne pagal mokyklos pažymius. Juk mokykloj mūsų nevertino pagal darželio pažangumą.
2011-09-08 07:11
DanutaRotacija tokia,kokia ir tykejausiau,kai stojau mokitis.Labai svarbu,kad tokia pati tvarka isliktu ir iki studiju baigimo.Nekomentuosiu,ar jinai teisinga ,ar ne.Bet manau bus visiska teisinga,kad tas kas stojo mokiytis ir susipazino su saligom turetu galimybe pagal tos pacios saligos ir uzbaigti.Tai yra viena rotacija.Labai svarbu,tik viena karta per bakalauro studijos.