Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) Parlamentas patvirtino 2016–2017 metų veiklos planą. Šiemet didžiausias organizacijos dėmesys bus sutelktas į studentų atstovų veiklą ir grįžtamojo ryšio kultūros plėtotę.
VU SA metų veiklos plane numatyti konkretūs veiksmai siekiant reprezentatyvesnio VU apklausų pildomumo, nuodugnesnio grįžtamojo ryšio studentams ir dėstytojams teikimo, efektyvesnės studentų atstovų veiklos studijų programų komitetuose. Dokumente taip pat pateiktos aiškios priemonės, kaip mažinti mokymosi išteklių trūkumą, skatinti dėstytojus išnaudoti virtualios mokymosi aplinkos teikiamas galimybes ir spręsti studentų įvardytus iššūkius atskiruose VU kamieniniuose akademiniuose padaliniuose. Pastarųjų spektras – itin platus: nuo laisvalaikio zonų įrengimo iki studijų procesą reglamentuojančių dokumentų atnaujinimo.
Anot VU SA planavimo proceso koordinatoriaus Dominyko Kaminsko, daugelis VU kamieninių akademinių padalinių susiduria su panašiais sunkumais – būtent jų pagrindu ir buvo kuriamos šių metų VU SA veiklos gairės. „Atstovybės narių laukia didelis darbas, tačiau tikimės, kad bendradarbiaudami su kitomis suinteresuotomis šalimis pasieksime studentams reikalingų pokyčių ir užtikrinsime tiek studijų aplinkos, tiek studijų proceso kokybės gerinimą“, – sakė D. Kaminskas.
VU SA metų veiklos planavimo procesas vyko dviem etapais – remiantis studentų poreikių analize pirmiausia išskirtos visame universitete vyraujančios problemos, vėliau konkretizuoti atskiruose padaliniuose kylantys iššūkiai. Išgryninus probleminius taškus buvo sukurti detalūs planai jiems spręsti.
Svarbiu prioritetu išlieka grįžtamojo ryšio kultūra
Siekiant užtikrinti dėstytojams glaudesnį grįžtamąjį ryšį, planuojama analizuoti Lietuvos ir užsienio universitetų gerąsias patirtis, focus grupių būdu rinkti informaciją apie projekte sutikusių dalyvauti pedagogų darbo kokybę ir teikti pasiūlymus dėl jų veiklos tobulinimo, nelaukiant semestro pabaigoje vykdomų apklausų.
„Priešingai nei pernai, VU SA dės pastangas, kad kokybiškas grįžtamasis ryšys pasiektų ir pačius studentus – juk tai fundamentali studijų proceso dalis“, – teigė VU SA ekspertė akademinio proceso klausimais Justina Stryžen. – Remiantis VU SA rekomendacijomis grįžtamajam ryšiui teikti ir gauti, galimos bei skatinamos skirtingos konsultavimo, atsiskaitymų aptarimo formos. Siekdama šių formų įvairiapusiškumo praktikoje, VU SA kelia tikslą jau iki ateinančių metų liepos kiekviename fakultete, centre bei institute rasti nors po penkis dėstytojus, kurie studentams nuolat teiktų grįžtamąjį ryšį skirtingais VU SA rekomendacijose numatytais būdais.“
Poreikį diktuoja situacija
Efektyvaus atstovavimo srityje planuojama tęsti studijų programų komitetuose veikiančių studentų atstovų kompetencijų ugdymą: spalį jau buvo organizuoti išvažiuojamieji mokymai, o šiuo metu vykdomas specializuotų testų laikymas.
Reaguodama į tendenciją, kad skirtingi dėstytojai renkasi nevienodus būdus komunikuoti su studentais, VU SA skatins juos atsigręžti į studentams patogią VU virtualią mokymosi aplinką (VMA). Organizacijos metų veiklos plane numatyta parengti informacinį leidinį apie šios sistemos naudą, o esant poreikiui – organizuoti mokymus VMA galimybėmis susidomėjusiems dėstytojams.
Rūpinsis ilgalaikių projektų tęstinumu
Ilgalaikis siekinys – 2018 m. rugsėjo pirmąją visiems VU pirmosios pakopos studentams surengti Studijų įvadą, kuris, vadovaujantis VU SA rekomendacijomis studentų integracijos į Universitetą gerinimui, naujiems studentams ne tik padėtų lengviau adaptuotis nepažįstamoje aplinkoje, bet ir suteiktų savarankiškam bei efektyviam mokymuisi būtinų kompetencijų.
Šiuo tikslu VU SA 2016–2017 metų veiklos gairėse numatyta kruopščiai išanalizuoti šiemet universiteto vykdomą bandomąjį Studijų įvado projektą ir kitas studentų integracijai skirtas VU SA ir VU iniciatyvas. Įgyvendinus studentų integracijos tyrimo antrąją dalį ir įvertinus gautus duomenis, bus siūlomas efektyviausias studentų integracijos metodas.
Su VU SA 2016–2017 metų veiklos planu galite susipažinti čia. VU SA – didžiausia ir seniausia universitetinė studentų savivalda Lietuvoje, atstovaujanti VU studentams, puoselėjanti universitetinę kultūrą ir kurianti palankiausias sąlygas studentų saviraiškai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!