Pažangiausi Vilniaus universiteto (VU) pirmakursiai, pasirinkę informacinių technologijų ir inžinerijos krypties studijas, buvo paskatinti metinėmis 3000 eurų vertės stipendijomis. Jas penkiolikai geriausių Fizikos, Kauno fakultetų ir Šiaulių akademijos studentų įteikė UAB „Teltonika EMS“ direktorius Simas Rutkauskas ir VšĮ „Teltonika High-Tech Hill“ vadovas Julius Purlys. Bendra specialių įmonės įsteigtų stipendijų suma VU studentams siekia 45 000 eurų per metus.
„Universitetui itin svarbus bendradarbiavimas su pažangiausiu Lietuvos verslu. Ši bendrystė leidžia motyvuoti ir mūsų talentinguosius studentus, plėtoti veiklas, kuriose kartais stinga lėšų. Plačiame kontekste toks veikimas kartu stiprina ir visuomenę bei valstybę, tad kviečiu prisijungti ir kitus verslus, paremti universitetus ir juose gimstančias idėjas“, – ragina VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.
Įsteigtomis skatinamosiomis stipendijomis aukštųjų technologijų įmonė „Teltonika“ siekia motyvuoti jaunuosius talentus, besidominčius inžinerijos sritimi.
„Inžinierių ir technologijų specialistų Lietuvoje jau dabar trūksta ir tendencijos rodo, kad jų trūkumas bus dar didesnis ateityje. Todėl siekiame paskatinti jaunuosius talentus įžengti į technologijų pasaulį ir rinktis inžinerines specialybes – tam įsteigėme „Teltonikos“ stipendijų programą, pagal kurią per penkerius metus pirmakursių stipendijoms skiriame 1,5 mln. eurų. Tai yra didžiausia privačia iniciatyva organizuojama stipendijų programa Lietuvoje, kuri, tikimės, jaunuosius talentus dar labiau motyvuos siekti savo tikslų pasirinktoje mokslo srityje“, – teigia UAB „Teltonika EMS“ direktorius S. Rutkauskas.
Stipendijos pažangiausiems pirmakursiams išmokamos per 10 pirmųjų studijų mėnesių. Kas mėnesį vienam studentui skiriama po 300 eurų. Specialiomis įmonės įsteigtomis stipendijomis technologijų ir inžinerijos studijų krypties pirmakursiai skatinami jau antrus metus iš eilės.
Praėjusių metų pavasarį VU ir UAB „Teltonika IoT Group“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekia mokslo ir verslo bendradarbiavimo plėtojimo ir VU vykdomų studijų kokybės gerinimo aukštųjų technologijų srityse. Bendradarbiavimas numatytas ir mokslo srityje – Fizikos fakultete įkurta bendra VU ir „Teltonikos“ mokslinių tyrimų laboratorija.
Bendradarbiavimo veiklomis skatinama plėtoti tokias sritis kaip daiktų internetas, dirbtinis intelektas, debesų kompiuterija, robotika, įterptinės sistemos, mobilios ekosistemos, telematika, tinklo įranga, telemedicina, telekomunikacija ir elektronika.
Komentarų: 2
2022-12-01 14:34
K ,J arašiūnas, profesorius emeritasProtinga, pagirtina Teltonikos iniciatyva, bet būtų gerai sužinoti kokiais kriterijais vadovaujantis atrinkti stipendiatai? Ar stipendijos suteiktos avansu ar jie jau yra pasirinkę VU padalinius/mokslines grupes/kryptis, siejamas su Teltonikos veiklomis?
2022-12-02 11:58
Žmogus, gavęs stipendiją.Buvome atrinkti pagal kriterijus, kurie buvo nurodyti viešose dalyvavimo sąlygose:
*kandidato technologinės ir inžinerinės veiklos pasiekimai ir gebėjimai t.y. įvairūs rezultatai konkursuose, olimpiadose, vykdyti ar vykdomi įdomūs projektai ir t.t;
*kandidato motyvacija t.y. savęs prisistatymas raštu bei motyvacinis pokalbis telefonu;
*kandidato mokslo rezultatai (tikriausiai, kad atsižvelgiama į valstybinių brandos egzaminų rezultatus);
Atsakant į antrą klausimą, tai mes stipendiją gauname tik tuo atveju, jeigu pasirenkame technologijų ir inžinerijos srities studijų programas, kurios yra tiksliau išvardintos “Teltonika” svetainėje(https://teltonika-high-tech-hill.com/lt/stipendija). Manau, kad “Teltonika” tikisi, jog studentai pasirinkę technologijų ir inžinerijos srities studijas šalyje kurs pridėtinę vertę ir taip prisidės prie šalies ekonomikos augimo/specialistų trūkumo užpildymo (veikiausiai ir savo būsimų įmonės specialistų “auginimo”).