Šiame – penktajame „Spectrum“ numeryje rasite prof. habil. dr. R. Čiegio pasvarstymus apie technosferos ekspansijos grėsmę gamtos pusiausvyrai ir kaip būtų galima užtikrinti darnų vystymąsi. Viena iš galimybių sukurti alternatyvią didelių srovių techniką ir elektros energetiką – prof. habil. dr. A. Abručio aprašomi aukštatemperatūriai laidininkai iš cheminių garų. O štai VU matematikai ir informatikai dalyvauja kuriant lygiagrečių ir paskirstytų skaičiavimų tinklą, kuris leis duomenų saugyklų resursais naudotis taip paprastai kaip elektros tinklais.
Doc. Laimutė Bulotaitė pasakoja apie mokytojų patiriamą stresą ir būdus jam įveikti, o I. Rybnikova apžvelgia personalo paradigmų kaitą – kaip nūnai vis labiau įsigali alternatyvieji darbo santykiai.
Doc. dr. Ž. Pečiulis pasakoja apie vadinamosios posttelevizijos reiškinį – realybės šou, atskleisdamas „gyvenimo ekrane“ paslaptis ir galimus padarinius. Apie dar vieną šiuolaikinio pasaulio madą – soliariumus – ir jų grėsmę sveikatai pasakoja VU onkologė J. Gibavičienė.
Ar išsaugosime humanitarinę kultūrą, kokia šių mokslų paskirtis nūdienos pasaulyje – apie tai diskutuoja jaunieji humanitarai dr. D. Sinkevičiūtė ir dr. M. Kvietkauskas.
Dar sužinosite, kas gi yra tas interneto „blogas“, kur galima išmokti kinų kalbos ir pažinti Kinijos kultūrą, už ką galėtumėte gauti jei ne Nobelį, tai bent „Ig-Nobelį“, ką apie baltas varnas galvoja mokslo populiarintojas R. Maskoliūnas ir kokius nedarbingumo lapelius Vilniaus medikai išrašydavo XVIII amžiuje.
Šiame numeryje pirmą kartą dviejų straipsnių santraukos pateikiamos anglų kalba. Už tai dėkojame Užsienio kalbų institutui.
„Spectrum“ redakcija
Komentarų nėra. Būk pirmas!