
Balandžio 2–4 d. Leipcigo universitete vyko 5-oji „Arqus“ metinė konferencija „Europos universitetai kryžkelėse“. Konferencijos metu paskelbti „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimų laureatai.
2024 m. „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimas skirtas Claudiai Padovani iš Paduvos universiteto ir Silviai Kober iš Graco universiteto. Šis „Arqus“ aljanso įsteigtas apdovanojimas skiriamas už išskirtinę dėstymo praktiką, integruojančią inovatyvius metodus ir gerinančią studentų mokymąsi. Kiekvienam laureatui skiriama 5 tūkstančių eurų premija dėstymui ir kompetencijoms tobulinti.
Konferencijos tikslas – skatinti atvirą diskusiją apie Europos aukštojo mokslo ateitį, bendradarbiavimo stiprinimą ir inovacijas, kurios prisidėtų prie tvarios ir įtraukios Europos aukštojo mokslo aplinkos kūrimo.
Pirmoje sesijoje daugiausia dėmesio buvo skiriama galimam juridinių asmenų vaidmeniui stiprinant bendradarbiavimą Europos universitetų aljanse. Įvairių aljansų nariai dalijosi savo patirtimi, taikomais metodais, galimybėmis ir iššūkiais, kurie ypač padeda spręsti tvarumo klausimus.
Renginio atidaryme Leipcigo universiteto rektorė Eva Inés Obergfell tarė sveikinimo žodį ir pristatė konferencijos tikslus. „Arqus“ koordinatorė Dorothy Kelly savo kalboje atkreipė dėmesį į „Arqus“ aljanso svarbą ir jo įtaką Europos aukštojo mokslo plėtrai. Visi konferencijos dalyviai turėjo galimybę aptarti teorines ir praktines problemas, su kuriomis dažniausiai susiduria universitetai, siekdami bendrų tikslų.
Likusiose sesijose buvo dalijamasi gerosiomis praktikomis ir aptariami inovatyvūs sprendimai. Taip pat buvo kalbama apie tyrimų strategijas ir bendradarbiavimo galimybes, siekiant stiprinti Europą kaip aukštojo mokslo erdvę. Be to, renginio dalyviai turėjo progą padiskutuoti apie skaitmeninių infrastruktūrų kūrimą: kaip mokslinių tyrimų tinklai tarp institucijų gali prisidėti prie tvaraus mokslo vystymosi, skatindami ilgalaikį bendradarbiavimą ir inovacijas.
Penktoji „Arqus“ aljanso konferencija – itin reikšminga šiuolaikiniam akademiniam pasauliui. Stiprindama bendradarbiavimą, diegdama inovacijas ir kurdama tvarias skaitmenines infrastruktūras, Europos aukštojo mokslo erdvė taps atsparesnė išoriniams veiksniams. Akademinė bendruomenė, dirbanti išvien, gali sukurti tvirtą pagrindą, kuris užtikrins kokybišką mokslą, tyrimus ir inovacijas ateityje.
Šios konferencijos svarba – tai ne tik dabartinių problemų sprendimas, bet ir ilgalaikė „Arqus“ aljanso vizija – kurti tvarų, inovatyvų ir įtraukų Europos aukštojo mokslo modelį, gebantį prisitaikyti tiek prie šiandienos iššūkių, tiek prie ateities perspektyvų.
Konferencijos tiesioginės transliacijos įrašus galite rasti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!