Balandžio 2–5 d. visame pasaulyje organizuojamas dar neregėto masto renginys, pavadintas „100 astronomijos valandų“. Tai vienas iš pagrindinių Tarptautinių astronomijos metų projektų, kurio metu per 4 paras beveik 130 šalių vyks daugiau kaip 1500 įvairių astronominių renginių.
Planuojama, kad iš viso šiuose renginiuose dalyvaus daugiau kaip milijonas žmonių.
Lietuva taip pat įsitraukė į „100 astronomijos valandų“ projektą.
Balandžio 2–3 d. Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos instituto planetariume visą dieną vyks gyvos internetinės transliacijos iš pasaulinių mokslo centrų ir 80 didžiausių pasaulio observatorijų. Planetariumo lankytojai galės pamatyti, ką šiuo metu veikia astronomai, išvysti naujus vaizdus iš kosmoso.
Balandžio 3 d. 18.00 val. lankytojai kviečiami į Vilniaus universiteto Astronomijos observatoriją (Čiurlionio g. 29). Čia bus galima pro teleskopą pažvelgti į Mėnulį, išklausyti paskaitą, pabendrauti su VU astronomais.
Balandžio 4-5 d. visus, besidominčius astronomija, kviečia VU TFAI Molėtų astronomijos observatorija, kur astronomai profesionalai skaitys paskaitas, pasakos apie savo darbus, rodys filmus. Esant giedram orui pro teleskopus bus galima pasižvalgyti po dangų. Tomis pačiomis dienomis lankytojus kviečia ir greta įsikūręs Etnokosmologijos muziejus.
Plačiau skaitykite https://mokslasplius.lt/mokslo-naujienos/2009/03/30/100-astronomijos-valandu-pasaulinis-astronomijos-maratonas-mu-a-rekordus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!