Lapkričio 5 d. prasidėjusi, lygiai po mėnesio finišavo dvylikoje Europos, Afrikos ir Amerikos valstybių ir daugiau kaip 300 bibliotekų vykusi 6-oji solidaraus mokymosi olimpiada. Prie šios švietimo sistemos ir jaunimo solidarumą skatinančios iniciatyvos pirmą kartą prisidėjo ir Lietuva.
Dalyvaujančių olimpiadoje buvo prašoma tik mokymosi pastangų. Taip besimokantieji turėjo galimybę pademonstruoti gebėjimą įsipareigoti ir solidarizuotis, tapti pagrindiniais veikėjais pokyčių, kuriuos norima skatinti per paramą plėtrai. Šia kampanija siekta ne tik stiprinti jaunų žmonių pilietiškumą ir tarptautinį bendradarbiavimą, bet ir ieškoti naujų metodų, kurie mokymąsi padarytų patrauklesnį, – pasakojo Izabele Gaullier, projektą Lietuvoje koordinuojančio VšĮ Visuomenės kultūrinio ugdymo centro direktorė.
Anksčiau vykusių solidaraus mokymosi olimpiadų metu buvo surinkta daugiau kaip 440 000 eurų, jose dalyvavo beveik 25 000 jaunuolių. Šioje, 6-ojoje olimpiadoje dalyvavo daugiau kaip 23 tūkstančiai jaunuolių, kurie olimpiadoje dalyvaujančiose mokymosi vietose praleido 228 073 valandas. Lietuvoje 720 dalyvių kartu mokėsi 3549 valandas. VU Tarptautinio verslo mokykloje vykusiame projekte dalyvavo 189 studentai, kurių indėlis į bendrą olimpiados fondą – 720 valandų.
Lietuvoje solidaraus mokymosi olimpiada vyko Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos bibliotekoje, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, „Vilnelės“ kultūros centre, ISM Vadybos ir ekonomikos bibliotekoje ir Mykolo Romerio universiteto bibliotekoje. Vienas iš pagrindinių projekto rėmėjų – Europos Komisija.
Su projektu plačiau galima susipažinti interneto svetainėse www.solidarausmokymosiolimpiada.com ir www.tvm.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!