
Kvantinės technologijos vis labiau traukia pasaulio dėmesį dėl jų potencialo keisti daugelį sričių – nuo informacijos saugumo iki itin aukšto našumo skaičiavimų galios ir kt.
Europos Komisija kvantines technologijas laiko viena iš strateginių sričių, galinčių užtikrinti ekonominį saugumą ir technologinį savarankiškumą ateityje. Iki 2030 m. Europos Sąjunga siekia tapti pasauliniu kvantinių technologijų slėniu, todėl skiria daug dėmesio jų tobulinimui ir praktiniam taikymui.
Jungtinės Tautos 2025-uosius paskelbė Tarptautiniais kvantinio mokslo ir technologijų metais, siekdamos atkreipti dėmesį į kvantinių technologijų potencialą ir jų reikšmę sprendžiant pasaulinius iššūkius. Tai dar labiau pabrėžia būtinybę Lietuvai aktyviai dalyvauti šiame technologiniame virsme ir užtikrinti šalies pozicijas augančioje kvantinių inovacijų ekosistemoje.
Lietuvos kvantinių technologijų asociacija ėmėsi lyderystės, kad Lietuva turėtų savo kvantinių technologijų gaires (angl. Quantum Agenda) – dokumentą, padedantį nustatyti šalies prioritetus ir galimybes šioje srityje. Į gairių rengimą aktyviai įsitraukė įvairios šalies mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus organizacijos, susibūrusios į Lietuvos kvantinių technologijų iniciatyvinę grupę.
Vasario 28 d. 13 val. Lietuvos mokslų akademijoje pirmą kartą visuomenei bus pristatytos Lietuvos kvantinių technologijų gairės, atskleista jų reikšmė mokslui, verslui ir visuomenei. Taip pat bus pristatyta ilgalaikė strategija šioje sparčiai augančioje srityje.
Programa:
13:00 Sveikinimo kalba – Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Gintaras Valinčius.
13:10 ES kvantinės perspektyvos: iniciatyvos ir politika – Pascal Maillot, DG CNECT „Quantum Technologies“ pavaduojantis skyriaus vadovas, Europos Komisija (nuotoliniu būdu).
13:30 Suomijos kvantinių technologijų ekosistema – prof. Jukka Pekola, InstituteQ direktorius (nuotoliniu būdu).
13:45 Kvantinių technologijų situacija Lenkijoje: veiklos ES ir nacionalinėse programose – Raimundas Tuminauskas, Poznanės superkompiuterių ir tinklų centro (PSNC, Lenkija) tinklų ir paslaugų infrastruktūros vadovas.
14:00 QuantumBasel: komercinis kvantinių technologijų ir DI kompetencijų centras – Robby Toole, „QuantumBasel“.
14:15 Mokslo ateitis ir kvantinės technologijos – Maricela Muñoz, GESDA išorės reikalų direktorė.
14:30 Lietuvos kvantinių technologijų gairių pristatymas – prof. Mantas Šimėnas.
15:00 Baigiamasis žodis ir diskusija prie kavos.
Renginys skirtas akademinei bendruomenei, viešojo ir privataus sektoriaus atstovams, taip pat visiems, besidomintiems kvantinių technologijų plėtra ir jų reikšme Lietuvos ateičiai.
Renginys vyks anglų kalba.
Daugiau informacijos ir registracijos formą rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!