Dovilė Šapokaitė – Vilniaus Universiteto (VU) Medicinos fakulteto pirmakursė, kilusi iš, jos žodžiais tariant, „nedidelio, bet nepaprastai gražaus Utenos miesto“, su medicina susijusiomis studijomis pradėjo domėtis dar prieš porą metų. Jos dėmesį tuomet užkariavo Visuomenės sveikatos programa: „Mane sudomino ne tik galimybė studijuoti Vilniaus universitete, bet ir fantastinės galimybės įgyti praktinių įgūdžių stiprinant asmeninę ir aplinkinių sveikatą bei plačios darbo perspektyvos“.
Besimokydama Utenos A. Šapokos gimnazijoje, lietuvių kalbos ir literatūros pamokas mėgusi mergina suprato, kad jai dar labai patinka ir biologija. Be to šį dalyką dėstė nepaprastai talentinga mokytoja, gebėjusi meilę šiam mokslui uždegti kiekvieno širdyje. Tai ir nulėmė būsimosios profesijos pasirinkimą. „Kai paaiškėjo stojimų rezultatai, labai nudžiugau. Buvau tokia laiminga, kad pirmą valandą nakties pažadinau mamą, o tada iš karto paskambinau naktinėje pamainoje dirbančiam tėčiui. Labai norėjau kuo greičiau pasidalinti šia žinia, – brangiais prisiminimais dalijasi būsima visuomenės sveikatos specialistė. – Tą naktį dar ilgai negalėjau užmigti, nes mąsčiau, kaip nuostabu, kad sunkus 12-os metų darbas mokykloje „atsipirko“ ir mano gyvenimo svajonė rūpintis savo ir savo mylimos šalies sveikata tapo realybe“.
Dovilė dažnai mėgdavo kartoti populiarų Senekos posakį „Per aspera ad astra“ („Per kančias į žvaigždes“), tuo patvirtindama, kad savo tikslų ji siekė, siekia ir sieks visada tik stropiai besimokydama. „Tada aš dar nežinojau, kad kaip tik ši senovės romėnų filosofo išmintis ir yra Vilniaus Universiteto pagrindinis šūkis. Dabar jau aiškiai žinau, kad būtent iš čia ir kylama į žvaigždes“, – šypsosi pirmakursė.
Dovilė neabejoja, kad modernėjantis visuomenės sveikatos mokslas yra kartu ir menas. O menui savo gyvenime ji niekada negailėjo nei laiko, nei jėgų. „Lankiau Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studiją, kurioje vaidinome trumpus etiudus, vedėme renginius. Šių metų balandžio mėnesį uteniškiams pristatėme spektaklį „Keistas gimtadienis“, režisuotą teatro grupės vadovės V. Kairienės. Pernai dalyvavome Dainų šventėje bei teatro šventėje „Šimtakojis“, – neslėpdama pasididžiavimo, pasakoja mergina. Jai patinka meninė veikla, nes gastrolėse po įvairius Lietuvos miestus ji visada pasisemia daug naujų įspūdžių apie ten gyvenančius žmonės, jų gyvenimo būdą. Jos teigimu, visuomenės sveikatos profesionalas turi viskuo domėtis, būti visapusiškai išsilavinusia asmenybe, turėti ypatingų situacijos ištyrimo, analizavimo ir išvadų apibendrinimo gabumų: „Turėdama laisvo laiko skaitau knygas. Skaityti mane išmokė mama, pradinių klasių mokytoja, dar tada, kai buvau ketverių. Mėgstamiausias žanras – detektyvai. Dievinu knygos pabaigoje išaiškėjančias paslaptis“. Dovilė yra įsitikinusi, kad studijų metais didžiausia jos gyvenimo paslaptis: „ką reikia padaryti, kad visi žmonės būtų sveiki ir laimingi?“, tikrai bus įminta.
Ir dar pirmakursė tvirtina, kad savo specialybės entuziastu negali būti be meilės savo kraštui, savo valstybei. „Būtent iš Vilniaus aš semiuosi energijos! Jis man patinka ne vien dėl to, kad yra vienas gražiausių Senojo žemyno miestų su daugybe siaurų gatvelių. Man patinka čia gyvenantys, nuolat besišypsantys, ypač nuostabią Senamiesčio atmosferą kuriantys žmonės“, – prisipažįsta Dovilė. Ji džiaugiasi ir tuo, kad sostinė nėra toli nuo jos gimtojo miesto.
Prasidėjusios studijos nuolat besidarbuojančiame Medicinos fakultete įkvėpė Dovilę įtemptam darbui paskaitose bei seminaruose, ir aktyviam dalyvavimui atradimų kupiname universiteto bendruomenės gyvenime. Todėl sau, visiems pirmakursiams ir dėstytojams ji nuoširdžiai linki sėkmingų mokslo metų ir smagių patirčių: „Visada būkime atviri pasauliui, pažinimui ir ieškojimams! Ir saugokime brangiausią mylimos valstybės turtą – savo ir savo aplinkinių sveikatą!”
VU Medicinos fakultete rengiami aukšto lygio specialistai, gebantys dalyvauti formuojant visuomenės sveikatos politiką, rūpintis žmogaus sveikatos sauga kontroliuojant aplinkos rodiklius, infekcinių ir neinfekcinių ligų rizikos veiksnius, organizuoti ir vykdyti sveikatinimo veiklą įvairiose gyventojų grupėse. Pasak Visuomenės sveikatos katedros vadovo profesoriaus dr. Rimanto Stuko, „šios studijų programos tikslas – rengti kompetentingus visuomenės sveikatos bakalaurus, profesinėje veikloje taikančius naujausius mokslo ir praktikos pasiekimus, keliančius naujas teorijas ir idėjas, turinčius puikius socialinius ir komunikacinius įgūdžius, įgalinančius juos dirbti komandoje, savarankiškai priimti sprendimus, taip pat gebančius organizuoti, planuoti, įgyvendinti taikomuosius mokslinius tyrimus, visuomenės sveikatos politiką ir visuomenės sveikatos intervencijas“.
Šiais metais į VU Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos studijų programą buvo priimti 22 pirmakursiai, kurie studijuos ketverius metus siekdami įgyti bakalauro diplomą. Vėliau jie galės pratęsti savo studijas Visuomenės sveikatos magistrantūroje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!