Nuo šiol Vilniaus universiteto ir kitų 24 Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai gali savarankiškai naudotis karjeros valdymo įrankiu – karjeros valdymo informacine sistema karjera.lt.
„Siekiame, kad universiteto studentai įgytų reikiamus karjeros valdymo įgūdžius ir galėtų sėkmingai integruotis į darbo rinką. Karjeros valdymo informacinė sistema pirmiausia buvo kuriama studentams, siekiant padėti jiems planuoti ir valdyti asmeninę karjerą, stebėti jos pažangą, tvarkyti karjerai svarbią informaciją. Šia sistema sėkmingai naudotis gali ir kiti suinteresuoti asmenys: absolventai, organizacijų atstovai, karjeros valdymo ir stebėsenos specialistai, iš dalies – moksleiviai ir jų tėvai“, – teigia studijų direktorė Jekaterina Bortkevič.
Ką gali studentai, naudodamiesi karjeros valdymo informacine sistema? Pirmiausia – savarankiškai pažinti save ir įsivertinti karjerai svarbius asmenybės aspektus, kurti ir valdyti asmeninės karjeros planus, ugdyti karjeros valdymui reikalingas kompetencijas, išspręsti kilusias karjeros problemas savarankiškai ar padedami konsultanto (tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai), registruotis į įvairius karjeros valdymo mokymus, naudotis karjeros biblioteka. Svarbu paminėti, kad tik pats sistemoje užsiregistravęs studentas sprendžia, kokią informaciją apie save viešinti, todėl užtikrinama jo asmeninės informacijos apsauga. Be to, naudodamiesi šia sistema studentai gali rasti praktikos ir darbo vietas, užmegzti ir palaikyti ryšius su galimais darbdaviais, registruotis į jų rengiamus susitikimus.
Užsienio aukštųjų mokyklų, turinčių karjeros paslaugų teikimo studentams tradicijas, patirtis rodo, kad didžioji dalis studentų geba savarankiškai spręsti karjeros problemas – jiems tereikia pasiūlyti tinkamus įrankius. Karjeros valdymo informacinė sistema ir siūlo šiuos automatizuotus įrankius, kurie padės studentams pasirengti kryptingai įsilieti į darbo rinką.
„Karjeros valdymo informacinė sistema yra labai naudinga, ja lengva naudotis, tačiau studentai turi suprasti, kad, norint kuo tikslingiau galimiems darbdaviams pateikti informaciją apie save, reikia skirti pastangų ir laiko. Studentai turi suvokti savo asmeninę atsakomybę valdant karjerą ir būti motyvuoti tai daryti“, – tvirtina karjeros konsultantė Aida Akudovičiūtė.
Karjera.lt naudinga ir absolventų karjeros stebėsenos specialistams. Naudojantis sistema galima rengti absolventų apklausas (rinkti subjektyvius duomenis), analizuoti objektyvius (gautus iš valstybės informacinių sistemų, valstybinių ar žinybinių registrų) ir subjektyvius karjeros stebėsenos duomenis. Ši funkcija leidžia analizuoti turimus duomenis įvairiais aspektais ir naudoti juos rengiant ataskaitas, analizuojant studijų programas, gerinant jų kokybę. Susipažinti su absolventų karjeros stebėsenos duomenimis gali ir kiti suinteresuoti asmenys – moksleiviai, jų tėvai, organizacijų atstovai.
Karjera.lt gali naudotis šią sistemą kūrusių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, baigę studijas po 2010 m. rugsėjo 1 d. Naudotis sistema galima ir praėjus penkeriems metams po studijų baigimo.
Straipsnis publikuotas laikraštyje „Universitas Vilnensis“ (gruodis, Nr. 6).
Komentarų nėra. Būk pirmas!