Vilniaus universitetas vykdo nemažai projektų, kurie leidžia palaikyti aukštą studijų ir mokslo lygį, suteikti universiteto studentams ir mokslininkams galimybę dirbti su pačia moderniausia įranga. Vienas tokių – Vilniaus universiteto filologinių, socialinių ir komunikacijos mokslų studijų infrastruktūros ir bazinės įrangos atnaujinimo projektas, finansuojamas iš ES struktūrinių fondų ir Lietuvos vyriausybės lėšų. Bendra projekto apimtis – beveik 15 mln. litų. Tarp šio projekto dalyvių yra ir VU Komunikacijos fakultetas (KF).
VU KF prodekanas dr. Rimvydas Laužikas džiaugiasi fakulteto galimybe dalyvauti projekte. Pasak jo, iš 15 mln. litų beveik trečdalis atitenka būtent KF įrangai įsigyti (šiandien tai yra vienas iš didžiausių fakultete vykdomų projektų). „Numatoma, kad įgyvendinus projektą mūsų studentai technologiniu požiūriu gaus tą patį, ką gauna bet kurio gero Europos universiteto studentai. Bus sukurtas tvirtas technologinis pagrindas mūsų vykdomoms studijoms“, – kalbėjo R. Laužikas.
Pasak prodekano, VU KF Žurnalistikos institute planuojama įrengti modernias mokomąsias radijo ir televizijos studijas, Komunikacijos fakulteto patalpose Saulėtekyje – Paveldo skaitmeninimo laboratoriją. Vykdant projektą bus įrengta ir mokomoji leidykla. Dalį lėšų ketinama skirti mokomojo leidinio „Universiteto žurnalistas“ redakcijos patalpoms įrengti. „Technologiniu požiūriu apimsim visas fakulteto studijų programas, ypač tas, kurios yra susijusios su kūrybiniais dalykais“, – pažymėjo prodekanas. Pasak R. Laužiko, orientavimasis į kūrybiškumą yra viena iš prioritetinių fakulteto studijų krypčių. „Šiandien Komunikacijos fakultetas turi tris padalinius, kurių darbo sritis yra tiesiogiai susijusi su kūryba. Be Žurnalistikos instituto, tai Kūrybinių medijų institutas ir Medijų tyrimų laboratorija. Išsiplėtęs ir kūrybinių programų laukas. Nuo šių metų startavo ir labai didelio populiarumo susilaukė kūrybos komunikacijos programa“, – pasakojo R. Laužikas.
Projekto įgyvendinimas, prodekano manymu, leis kalbėti apie technologinį proveržį Komunikacijos fakulteto studijų srityje. „Kalbant tiek apie radijo studiją, tiek apie televizijos studiją – kurį laiką mūsų fakultetas turės moderniausią įrangą Lietuvoje, kuri pralenks net komercinių televizijų ar radijo stočių techninės įrangos lygį“, – tvirtina R. Laužikas. Pasak jo, šiuo požiūriu išskirtinė bus ir Paveldo skaitmeninimo laboratorija. „Mes surinksime vienoje vietoje aukščiausio lygio įrangą. Pavyzdžiui, bus įsigytas trimatis skeneris, skirtas muziejinio paveldo objektams skenuoti. Be to, ruošiamės įsigyti prietaisą, kuris yra svarbus tiek studijų procesui, tiek moksliniams tyrimams – tai dokumentinio paveldo tyrimui skirtas įrenginys, kuris leidžia atskleisti visa tai, kas su dokumentu buvo daryta nuo jo sukūrimo iki dabar“, – sako R. Laužikas. Anot VU KF prodekano, Lietuvoje yra tik vienas tokio pobūdžio aparatas – Teismo ekspertizės institute. Su juo analizuojami falsifikuoti dokumentai.
Techninės infrastruktūros atnaujinimas turėtų padidinti studijų patrauklumą VU Komunikacijos fakultete. „Daug kas bando vykdyti komunikacijų krypties studijas, bet ta technologinė įranga, kurią įsigysim, kartu su mūsų moksliniu įdirbiu leis mums tapti vienintele ir labai stipria institucija Lietuvoje, kuri būtų pajėgi suteikti visas galimybes studijuoti pagal šios krypties programas“, – tikisi R. Laužikas.
To laiko, kai studentai jau galės dirbti su nauja įranga, greičiausiai neteks laukti labai ilgai. „Mes tikimės, kad jau nuo kitų studijų metų pradžios studentai įžengs į naujas mokomąsias studijas ir laboratorijas“, – sako R. Laužikas. Šiuo metu vyksta patalpų įrengimo darbai.
Prodekano teigimu, atnaujinta techninė fakulteto infrastruktūra leis reaguoti ne tik į studijų ir mokslo iššūkius. „Universitetas turi atitikti darbo rinkos poreikius. Kitaip sakant, universitetas turėtų būti per žingsnį į priekį nuo rinkos poreikių. Studentas turi būti ruošiamas darbo rinkai, tačiau nereikia pamiršti, kad nuo jo studijų pradžios iki pabaigos praeina ketveri metai. Per tą laikotarpį darbo rinka gali smarkiai keistis, tad mes turime žiūrėti gerokai į priekį“, – sako R. Laužikas. Su nauja, studijoms skirta įranga tai daryti bus paprasčiau.
Komentarų nėra. Būk pirmas!