Rugsėjo 25–26 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute vyks jubiliejinė – dvidešimtoji – Vidurio Europos politikos mokslų asociacijos konferencija „Saugumo architektūra Vidurio ir Rytų Europoje: dabarties grėsmės ir bendradarbiavimo perspektyvos“.
Joje bus nagrinėjami svarbiausi šių laikų saugumo iššūkiai Vidurio ir Rytų Europoje ir už jos ribų. Atsižvelgiant į augančias įtampas regione ir visoje Europoje, tokia diskusija itin aktuali. Konferencijoje dalyvaus apie 80 mokslininkų iš JAV, Jungtinės Karalystės, Italijos, Turkijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos, Gruzijos ir kitų šio regiono valstybių.
Konferenciją sudaro trys plenariniai renginiai. Pirmasis – Davido Kramerio, šiuo metu dirbančio McCaino institute, o 2010–2014 m. ėjusio tarptautinės organizacijos „Freedom House“ vadovo pareigas, paskaita apie Vladimiro Putino Rusiją kaip regioninio saugumo veiksnį. Be šios paskaitos, vyks ir dvi plenarinės diskusijos.
Vienoje diskusijoje bus aptariamas Vidurio ir Rytų Europos valstybių požiūris ir vaidmuo Europos Sąjungos ir Rusijos santykiuose. Diskusijoje dalyvaus Estijos ir Latvijos tarptautinių santykių institutų vadovai: prof. Andresas Kasekampas ir prof. Andris Sprudas, Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos atstovai. Lietuviškąją perspektyvą šioje diskusijoje pristatys prof. Gediminas Vitkus, moderuos TSPMI docentė Margarita Šešelgytė.
Antrąją konferencijos dieną vyksianti plenarinė diskusija skiriama Vidurio Europos politikos mokslų padėčiai aptarti. Diskutuos esamas ir buvę Vidurio Europos politikos mokslų asociacijos prezidentai. Bus svarstomi aktualiausi vidaus, išorės ir europinio saugumo klausimai: konfliktas Ukrainoje, energetinis saugumas, politinis populizmas, Europos integracijos iššūkiai, geopolitiniai pokyčiai posovietinėje erdvėje.
Be minėtų politikos ekspertų, konferencijoje dalyvaus šie žinomi mokslininkai: prof. Attila Aghas (Budapešto Corvinus universitetas, Vengrija), prof. Jerzy Wiatras (Varšuvos universitetas, Lenkija), prof. T. Sasinska-Klas (Jogailaičių universitetas, Lenkija), doc. Ladislavas Cabada (Prahos Metropoliteno universitetas, Čekija), Kaukazo centro vadovas Giorgi Kanashvili (Gruzija).
Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Vidurio Europos politikos mokslų ir Lietuvos politologų asociacijomis. Renginys atviras besidomintiesiems saugumo politikos temomis. Paskutinį kartą Lietuvoje tokia konferencija vyko 2003 m.
Komentarų nėra. Būk pirmas!