Vilniaus universitetas inicijavo ir pradėjo įgyvendinti projektą integruotame mokslo, studijų ir verslo centre (slėnyje) „Santara“ Visoriuose pastatyti ir įrengti aukštus tarptautinius reikalavimus atitinkantį Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) pastatą – mokslo, studijų ir verslo bendradarbiavimo centrą.
Įgyvendinant „Santaros“ informatikos ir komunikacijų technologijų sektorių plėtros uždavinius, iki šiol nebuvo išnaudotos studijų ir verslo sąveikos stiprinimo galimybės. Tai darė neigiamą įtaką slėnyje telkiamam informatikos ir komunikacijų technologijų sektoriui, turinčiam išskirtines augimo galimybes ir didelį potencialą kurti darbo vietas aukštos kvalifikacijos specialistams. Lietuvos įmonės, įsikūrusios ar ketinančio įsikurti Visorių informacinių technologijų parke, pažymi VU MIF artumo svarbą.
Atsižvelgiant į finansavimo galimybes, projektas „Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto pastato statyba ir įrengimas“ bus įgyvendinamas dviem etapais.
Šiuo metu įgyvendinamas pirmasis projekto etapas: VU MIF pastato statybos techninio projekto parengimas. Planuojama šio etapo pabaiga – š. m. liepos 31 d., biudžetas – 913 834 litai. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto.
Antrasis etapas: VU MIF pastato statyba, patalpų aprūpinimas baldais ir studijų organizavimui bei mokslinei veiklai būtina laboratorine, kompiuterine, programine, auditorine, biuro ir kita įranga.
VU MIF pastatas projektuojamas 1,4 ha ploto valstybinės žemės sklype Visoriuose, bendras planuojamas plotas antžeminėje statinio dalyje – per 11 tūkst. kvadratinių metrų. Pastate numatomos naujos modernios inovatyviems ir interaktyviems mokymosi metodams pritaikytos auditorijos. Auditorijas bus galima transformuoti, atsižvelgiant į studijų, mokslo, tyrimų ir nuotolinių studijų plėtojimo poreikius. Planuojama įrengti įvairaus dydžio ir paskirties auditorijas, laboratorijas ir grupinio darbo kabinetus: bus įrengtos 7 didelės (80–300 vietų) auditorijos su modernia išmaniąja įranga, 28 mažesnės (25–60 vietų) auditorijos, 23 kompiuterinės klasės ir laboratorijos, per 700 kvadratinių metrų mokslinės paskirties patalpų, apie 970 kvadratinių metrų biblioteka, beveik 100 kvadratinių metrų duomenų centras.
Modernaus duomenų centro įrengimas fakultete sudarys galimybę teikti tyrimų paslaugas „Santaros“ slėnio įmonėms. Būsimasis duomenų centras atitiks aukštus Tier II standartus, bus sukurta tarptautinius paslaugų lygio susitarimus garantuojanti aplinka su greitaeige optine prieiga ir dubliuojančiais tinklo bei įrangos elementais. Duomenų centras šviesolaidiniais ryšio kanalais bus sujungtas su Informacinių technologijų atviros prieigos centru, Nacionaliniu mokslo informacijos ir duomenų archyvu (MIDAS), neseniai moderniai įrengtu VU nacionaliniu atvirosios prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (Saulėtekio biblioteka) duomenų centru ir informaciniais ištekliais bei „HPC-Saulėtekis“ superkompiuteriu.
Mokslininkai ir studentai, dirbdami vienoje erdvėje su verslininkais, galės bendrauti, bendradarbiauti, aptarti rūpimas problemas, galimus ir esamus projektus, kartu ieškoti jų sprendimo, inicijuoti naujas mokslo ir verslo temas. Studentai dar studijų metu detaliau susipažins su verslo procesu, pradės dalyvauti verslo problemų analizėje ir sprendimuose, užmegs kontaktus su potencialiais darbdaviais, o tai stiprins verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimą, praturtins akademines studijas realių praktinių problemų suvokimu, padės spręsti kvalifikuotos darbo jėgos stygiaus problemą, palengvins inovacijų diegimą šalies ūkyje ir jų pritraukimą iš užsienio. Naujų „start-up“ ir „spin-off“ įmonių kūrimasis yra vienas efektyviausių būdų universitetuose subrandintoms technologijoms ar verslo idėjoms atsirasti rinkoje.
Įgyvendinus šį projektą padidės investicijų į mokslą, švietimą ir studijas efektyvumas, bus sukurta infrastruktūra, vienoje teritorijoje telkianti informatikos ir informacinių technologijų, matematikos ir statistikos mokslinių tyrimų, aukštojo mokslo ir mokslui imlaus verslo atstovus.
VU MIF kiekvienais metais Lietuvos ir tarptautinę darbo rinką papildo apie 450 aukščiausio lygio matematikos, statistikos bei kompiuterijos specialistų. Fakultete mokosi per 2000 studentų, kurių kompetencijos ugdomos naujaisiais studijų metodais.
Komentarų nėra. Būk pirmas!