Europos universitetų aljansas „Arqus“ žymi jaudinantį įvykį – mokytis pradėjo pirmoji jungtinės tarptautinės kibernetinio saugumo ir kibernetinės žvalgybos magistrantūros programos grupė. Oficiali pradžia įvyko Paduvoje (Italija), kur 18 atrinktų studentų pradėjo savo akademinę kelionę. Ši programa vykdoma ir Vilniaus universitete (VU).
Pirmoji studentų grupė atspindi tarptautinę programos esmę: studentai atvyko iš įvairių šalių, įskaitant Portugaliją, Lietuvą, Indiją, Italiją, Ispaniją, Australiją, Turkiją, Zimbabvę ir Kamerūną.
Pirmąjį semestrą studentai praleis Paduvoje, kur lankys tiesioginius užsiėmimus, o papildomas kursas bus surengtas Minjo universitete. Antrąjį semestrą jie praleis VU, o trečiajam semestrui persikels į Granados universitetą. Ketvirtasis ir paskutinis semestras bus skirtas magistro darbui užbaigti. Pagal studento pageidavimus bus galima rinktis nuotolinį arba vietinį vadovavimą. Programą vainikuos baigiamoji savaitė, kuri vyks Minjo universitete.
Nuolat besikeičiančioje pasaulinių technologijų ir tarpusavyje susijusių tinklų aplinkoje kvalifikuotų kibernetinio saugumo ir kibernetinės žvalgybos specialistų poreikis dar niekada nebuvo toks svarbus. Jungtinė magistrantūros programa suteikia unikalią tarptautinę mokymosi galimybę ir pažangiausią mokymo programą, pritaikytą prie naujausių pramonės tendencijų ir kylančių grėsmių. Anglų kalba dėstoma programa yra orientuota į specializuotą akademinį mokymą kibernetinio saugumo, kibernetinės žvalgybos ir tarptautinių santykių bei kibernetinio saugumo srityse. Programą bendrai rengia ir vykdo keturi „Arqus“ universitetai: Granados, Minjo, Paduvos ir Vilniaus.
Magistrantūros programa suteikia unikalias judumo galimybes ir pasižymi didele verslo parama – kelios įmonės aktyviai dalyvauja užsiėmimuose ir seminaruose, o tai gerokai padidina absolventų įsidarbinimo galimybes. Baigę studijas studentai galės integruotis ne tik į bet kurią kibernetinio saugumo pramonės sritį, bet ir į tarptautines kibernetinės žvalgybos komandas.
Ši pradžia žymi svarbų „Arqus“ žingsnį, o tarptautinė programos apimtis dar kartą įrodo aljanso įsipareigojimą gerinti kibernetinio saugumo srities švietimo ir mokslinių tyrimų kompetencijas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!