Daug pranašumų studijų ir egzaminavimo procesuose suteikianti virtuali mokymosi aplinka (VMA) dar laukia visų Vilniaus universiteto (VU) dėstytojų pripažinimo. Nors dažnai vengiama pradėti naudotis šia sistema dėl jos sudėtingumo ar laiko stokos, visus iššūkius galima įveikti pasitelkiant VMA kuratorių pagalbą ir metodinę medžiagą.
Vilniaus universiteto Studentų atstovybė ne kartą yra kalbėjusi apie VMA naudą. Ši sistema leidžia užtikrinti mokymo ir mokymosi procesų efektyvumą, bendravimą tarp dėstytojų ir studentų, aktyvų konsultavimą.
„Didžiulis jos pranašumas yra tas, kad galima veiksmingai panaudoti paskaitų laiką: studentams nereikia rašyti, aš galiu supažindinti su daug didesniu medžiagos kiekiu. Lieka laiko diskusiniams ir kritinį mąstymą skatinantiems klausimams, atvejų analizėms. Paskaita virsta išties interaktyvia“, – patirtimi dalijasi VU Filosofijos fakulteto dėstytoja doc. dr. Dalia Nasvytienė.
VMA kompiuterinis egzaminavimas leidžia kurti klausimų ir testų bazes, nuolatos jas atnaujinti ir naudoti garso ar vaizdo priemones vertinimo užduotyse. Be to, sistema padeda užtikrinti vertinimo objektyvumą, akademinį sąžiningumą, palengvina ir pagreitina rezultatų tikrinimą ir vertinimo duomenų analizavimą.
Naudotis šia sistema nėra sudėtinga: VMA kuratoriai yra pasiruošę atsakyti į klausimus ir suteikti visokeriopą pagalbą. „Šie žmonės ne tik konsultuoja, bet ir įkelia medžiagą, parengia testus, koordinuoja egzaminavimo procesus“, – teigia VU Elektroninių studijų ir egzaminavimo centro (ESEC) direktorius dr. Saulius Preidys.
Dėstytojams pateikiamoje mokymo metodinėje medžiagoje galima susipažinti su VMA naudojimosi pagrindais, testų ir savikontrolės klausimų rengimu ar kitomis sistemos funkcijomis. Be to, akademiniam personalui gali būti surengti VMA naudojimosi mokymai. Norinčiuosius kviečiame kreiptis į padalinio VMA kuratorių arba į VU ESEC direktorių S. Preidį.
Vienas iš pagrindinių šių metų Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) tikslų – skatinti dėstytojus ir studentus naudotis VMA. VU SA sieks, kad iki naujų mokslo metų pradžios kiekviename padalinyje atsirastų bent 4 nauji dėstytojai, sutinkantys į VMA įkelti studijų procesui reikalingą informaciją.
Komentarų nėra. Būk pirmas!