Pastebima, kad šiuolaikinėje ekonomikoje verslai dirbdami kartu gali generuoti didesnę bendrą naudą nei tada, kai rezultato siekia kaip atskiros įmonės. Partnerystė ir bendradarbiavimas priimant ekonomiškai pagrįstus sprendimus gali užtikrinti ne tik optimalias tiekimo grandines, bet ir minimalų atliekų bei naujų žaliavų suvartojimo kiekį. Atsakingas pramonės elgesys leidžia atsisakyti įprasto linijinio gamybos modelio „imk – gamink – išmesk“, diegti modernius pramonės vadybos modelius, padeda sutaupyti išteklių, įgyvendinti žiedinės ekonomikos tikslus ir sumažinti CO2 emisijas.
Skatindami tvarumu ir atsakomybe grįstų ekonominių praktikų taikymą, kviečiame į renginį, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama pramonės simbiozei ir žiedinei ekonomikai. Renginyje pranešimą „Industrinė simbiozė: koncepcija ir taikymas“ skaitys Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė dr. Inga Matijošytė. Pranešime bus pabrėžiama industrinės simbiozės svarba pramonei ir neišnaudotas šios srities potencialas Lietuvoje.
Dr. Inga Matijošytė. Asmeninio archyvo nuotr.
„Industrinė simbiozė apima daugiau nei tik atliekų perdirbimą, ji sukuria tarpusavyje susijusį tinklą, kuriuo siekiama padidinti ekologinių ir ekonominių sistemų funkcionalumą. Viliuosi, kad Lietuvoje veikiančios įmonės atras industrinės simbiozės modelį ir ateityje galėsime kalbėti apie aibę sėkmės istorijų“, – sako dr. I. Matijošytė.
Renginyje turėsite progą susipažinti su pramonės simbiozės principais, geraisiais verslo pavyzdžiais Lietuvoje ir užsienyje, diskutuoti apie naujas galimybes ir užmegzti naujų ryšių su bendraminčiais.
Renginys vyks vasario 22 d. 10.00 val. Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parke (Saulėtekio al. 15, Vilnius).
Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija. Registruotis galite čia.
Renginį organizuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas kartu su partneriais: Vilniaus universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Kauno technologijos universitetu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!