Šiandien prasideda Vilniaus universiteto (VU) organizuojama „Arqus Academy Week“ renginių savaitė, kuri gegužės 3–7 d. pakvies į įdomias paskaitas, diskusijas ir seminarus. Renginių savaitę specialiu atidarymo renginiu pradės „Arqus“ aljanso koordinatorė Dorothy Kelly ir „Arqus“ veiklų vadovai. Jie pristatys pagrindinius savo tikslus ir pasiekimus, aptars „Arqus“ veiklos svarbą bendradarbiaujantiems universitetams, suinteresuotiems asmenims ir visuomenei. Šį renginį moderuos VU partnerystės prorektorius dr. Artūras Vasiliauskas.
„Arqus Academy Week“ yra puiki proga geriau pažinti patį aljansą, kuris atveria naujas judumo ir daugiašalio bendradarbiavimo galimybes studentams, akademikams ir administraciniam personalui. Vos per vieną savaitę apie „Arqus“ aljansą ir jo vykdomas veiklas galite sužinoti daugiau nei bet kada anksčiau“, – sako dr. A. Vasiliauskas.
Pirmąją „Arqus Academy Week“ dieną vyks dar keletas renginių: 12 val. CEST (13 val. Lietuvos laiku) Paduvos universiteto studentė Sofia Giunta ves diskusiją apie akademinės laisvės svarbą studentų požiūriu ir jos įtaką visai aukštojo mokslo sistemai bei plačiajai visuomenei.
15 val. CEST (16 val. Lietuvos laiku) Olafas Bärenfängeris iš Leipcigo universiteto kvies į seminarą „Training Students for a Multilingual and Multicultural World“, kuriame apžvelgs įgyvendintas, vykdomas ir planuojamas daugiakalbystės ir daugiakultūriškumo skatinimo „Arqus“ aljanse veiklas. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas bendradarbiavimo metodams, pasitelkiamiems ruošiant ir skatinant „Arqus“ studentus siekti išsilavinimo ir karjeros globalizuotame pasaulyje, aptarti. Seminare taip pat bus spendžiamos ir aktualiausios šios epochos problemos, kai fizinis judumas buvo netikėtai sustabdytas, todėl sparčiai vystėsi virtualaus mobilumo priemonės, galinčios turėti įtakos ir ateityje.
Pirmoji „Arqus Academy week“ diena baigsis renginiu, kviesiančiu diskutuoti apie Europos pilietybę (European Citizenship) ir švietimo įtaką sprendžiant esmines visuomenės problemas. Šios diskusijos metu Ozana Olariu iš Granados universiteto, Paolo De Stefani iš Paduvos universiteto ir Ronya Reitan Solberg, studentė iš Bergeno universiteto, pasidalys savo pastabomis ir išvadomis, padarytomis remiantis „Arqus“ bendradarbiavimo programos ir iššūkiais grįstos „Žiemos mokyklos“, skirtos klimato kaitai, patirtimi. Šiame renginyje taip pat bus aptariama pilietiškumo ir kolektyvinio tapatumo samprata klimato kaitos kontekste ir tai, kaip visuomenė ir vyriausybė, veikdamos kartu, gali susidoroti su dideliais iššūkiais bei skatinti solidarumą. Renginio pradžia – 17 val. CEST (18 val. Lietuvos laiku), diskusiją moderuos Jakobas Grandinas iš Bergeno universiteto.
Kitomis dienomis „Arqus Academy Week“ renginių savaitė pasiūlys įdomių dirbtuvių, seminarų ir diskusijų įvairiomis temomis: nuo mokymo ir mokymosi procesų vystymo, aukštojo mokslo perspektyvų iki mainų programų kultūros ir moterų moksle.
„Ši savaitė yra pilna renginių, atliepiančių labai skirtingų auditorijų interesus, todėl puikiai atspindi „Arqus“ veiklų įvairovę. Šis aljansas – puiki galimybė mūsų universitetų bendruomenėms aktyviai prisidėti prie aukštojo mokslo sektoriaus pertvarkos visoje Europoje, reaguojant į aktualias šiandienos problemas ir iššūkius ateityje“, – sako D. Kelly, „Arqus“ aljanso koordinatorė ir Granados universiteto internacionalizacijos prorektorė.
Norintiems dalyvauti „Arqus Academy Week“ renginiuose būtina registracija. Daugiau informacijos apie renginius čia.
Komentarų: 1
2021-05-06 14:16
Saurabh GuptaAš perskaičiau jūsų tinklaraščio įrašą, jis tikrai įdomus. Džiaugiuosi galėdamas perskaityti jūsų straipsnį