„Arqus“ aljansas džiaugiasi galėdamas paskelbti apie trečiąjį „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimą (angl. Arqus Teaching Excellence Award), liudijantį įsipareigojimą švęsti ir skatinti universitetinio dėstymo pasiekimus. Šiuo prestižiniu apdovanojimu siekiama įvertinti dėstytojus, savo pedagogine praktika rodančius naujovių ir meistriškumo pavyzdį, puoselėjančius mokymosi kultūrą, peržengiančią disciplinų ribas ir įgalinančią įvairios kilmės studentus klestėti įtraukioje, bendruomeniškoje ir dinamiškoje mokymosi aplinkoje.
Vadovaujantis mūsų misija skatinti bendradarbiavimą ir įtraukųjį švietimą, „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimu bus pagerbtos mokymo iniciatyvos ir projektai, grįsti moksliniais tyrimais paremtais mokymo ir mokymosi metodais ir teikiantys pirmenybę integraliam mokinių ugdymui ir įgalinimui. Šiam apdovanojimui gauti bus svarstomos mokymo iniciatyvos ir projektai, įgyvendinti nuo 2022–2023 mokslo metų pradžios.
Pradėdami šią kelionę, kuria siekiame pagerbti dėstymo meistriškumą, kviečiame teikti savo įgyvendintas iniciatyvas, inovacijas ar projektus, įkūnijančius šiuos pagrindinius kriterijus:
Kriterijai
– Į studentą orientuotas mokymas: nuoseklus į studentus orientuotų metodų, kurie tenkina
įvairius besimokančiųjų poreikius, taikymas, skatinantis įtraukiojo ugdymo praktiką.
– Vertinimas, skatinantis studentų mokymąsi: nuoseklus vertinimo strategijų ir grįžtamojo ryšio metodų, padedančių studijuoti ir tobulėti, naudojimas, skatinantis metarefleksiją ir palengvinantis dialogą apie studijavimo procesus.
– Moksliniais tyrimais pagrįsti mokymo ir mokymosi metodai: moksliniais tyrimais pagrįstų didaktinių metodų taikymas siekiant pagerinti mokymosi rezultatus.
– Tarptautinės perspektyvos integravimas: tarptautinės perspektyvos įtraukimas siekiant praturtinti mokymosi patirtį ir skatinti tarpkultūriškumą. Tai gali būti tarptautinių atvejų analizės, bendradarbiavimas su tarptautiniais partneriais ar ekspertais, tarpkultūrinių mainų ar diskusijų palengvinimas, pasaulinių klausimų ir perspektyvų įtraukimas į mokymo programą ar kita veikla, padedanti būsimiesiems absolventams prisitaikyti globaliame kontekste.
– Perkeliamumas ir pritaikomumas: mokymo iniciatyvų, kurias galima perkelti ir pritaikyti tolesnėms švietimo aplinkybėms, plėtojimas, didinant iniciatyvos mastą ir tvarumą.
– Aktualumas ir poveikis: dėstytojas, reflektuojantis projekto aktualumą ir poveikį studentų mokymuisi, pabrėžiantis jo svarbą tobulinant mokymo ir mokymosi praktiką.
Aplikavimo procesas
Kviečiame individualius dėstytojus ar dėstytojų grupes teikti paraiškas „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimui iki balandžio 1 d. Kartu turėtų būti pateiktas išsamus mokymo iniciatyvos aprašymas, pabrėžiant jos atitiktį pirmiau nurodytiems kriterijams. Atkreipkite dėmesį, kad, norint pateikti paraišką ar laimėti, nebūtina atitikti visus kriterijus: iniciatyvos, demonstruojančios išskirtinius pasiekimus ribotame skaičiuje sričių, vis tiek gali pretenduoti į pripažinimą. Labai vertinama pagalbinė medžiaga, pavyzdžiui, kursų programos, studentų atsiliepimai ir poveikio įrodymai.
Pradiniame atrankos etape kiekvienas universitetas partneris atrinks tris geriausias paraiškas. Tada šios paraiškos bus perduotos „Arqus“ komisijai, kurią sudaro mokymo ir mokymosi ekspertai iš visų universitetų partnerių ir trys studentai. Komisija jas kruopščiai įvertins ir iki birželio 1 d. iš finalininkų išrinks du laimėtojus.
Apdovanojimas bus įteiktas „Arqus“ metinėje konferencijoje Minjo universitete, Bragoje (2024 m. liepos 4–6 d.). Apdovanojimo laimėtojai bus pakviesti dalyvauti konferencijoje ir skaityti kviestinę paskaitą ar seminarą „Arqus“ aljanso dėstytojams.
Kaip padėką už atsidavimą ir inovacijas „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimo laimėtojai gaus 5000 eurų premiją, skirtą tolesnėms jų dėstymo iniciatyvoms plėtoti ir pažangai aukštajame moksle skatinti.
Atkreipkite dėmesį, kad laimėtojų skaičius ir prizo suma gali keistis atsižvelgiant į gautų išskirtinių paraiškų skaičių.
Visiškai užpildytą paraiškos formą prašome pateikti iki 2024 m. balandžio 1 d. el. paštu teaching-award@arqus-alliance.eu.
Jei kils klausimų, susijusių su „Arqus“ dėstymo meistriškumo apdovanojimu, kreipkitės į savo universiteto „Arqus“ koordinatorių.
Komentarų nėra. Būk pirmas!