• Vilniaus universitetas
  • Apie
  • Privatumo taisyklės
  • Pranešk naujieną

VU naujienos

Iš čia kylama į žvaigždes
Meniu
  • Pradinis
  • Srautas
  • Mokslas
  • Studijos
  • Įvertinimai
  • Komentarai
  • Pokalbiai
  • Laisvalaikis

Prasideda registracija į Jaunųjų istorikų mokyklą

Vilniaus universitetas | 2015-02-10 13:43 | Komentarų: 1
Mokslas
  • Moksleiviai bus supažindinti su esminiais archeologijos, visuotinės, Lietuvos ir kultūros istorijos faktais. E. Kurausko nuotrauka

Bendradarbiaudamas su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu (IF), Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kviečia į Neakivaizdinę jaunųjų istorikų mokyklą. Ji skirta kūrybingiems bendrojo ugdymo mokyklų 9–11 klasių mokiniams, besidomintiems istorija ir siekiantiems daugiau žinių. Norintieji mokytis šioje mokykloje registruojami iki 2015 m. kovo 6 d.

Moksleiviai bus supažindinti su esminiais archeologijos, visuotinės, Lietuvos ir kultūros istorijos faktais. Jie turės galimybę įgyti teorinių žinių, reikalingų ketinantiems pasirinkti istorijos egzaminą, ugdysis reikiamus gebėjimus bei įgūdžius.

Mokiniai klausysis paskaitų, susipažins ir tiesiogiai bendraus su Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojais. Jie bus mokomi išsiugdyti kritinį mąstymą, gebėjimą skirti faktus ir nuomones apie juos, analizuoti istorinius įvykius, argumentuotai dėstyti savo nuomonę.

Mokymo programa sukurta vadovaujantis jauniesiems istorikams aktualiausiomis temomis. Į ją įtrauktos tiek teorinės paskaitos, tiek edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos.

Mokykla yra vienmetė. Mokslas susideda iš 3 sesijų ir individualaus darbo per metus.

I sesija – 2015 m. kovo 19–20 d.
II sesija – 2015 m. balandžio 16–17 d.
III sesija – 2015 m. gegužės 14–15 d.

Mokyklos baigimo pažymėjimą gaus sėkmingai atlikusieji programoje numatytas užduotis. Likusiems mokiniams bus įteiktas mokyklos kursą išklausiusiojo pažymėjimas.

Stojimas į mokyklą nemokamas. Mokslas mokamas. Į kainą įskaičiuota: edukacinė programa, ekskursijos. Vienos sesijos kaina – 11,6 € (40 Lt) (pageidautina, kad už sesijos mokslą būtų sumokėta iš anksto).

Parengta pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informaciją.

Daugiau informacijos, programą ir registracijos anketą galima rasti čia.

Dalinkis:
  • tweet

Žymės: edukaciniai užsiėmimaiekskursijosistorijaIstorijos fakultetasJaunųjų istorikų mokyklamoksleiviaipaskaitos

Naujausi straipsniai

  • Tyrimas rodo, kad dirbtinis intelektas skubiosios medicinos specialistų nepakeistų

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • VU Filosofijos fakulteto tyrėja dr. I. Adomaitytė-Subačienė: „Socialinių paslaugų šeimoms stygius gali brangiai kainuoti“

    2025-12-05 - Komentarų: 0
  • Lietuvių ir prancūzų koncerte Sorbonoje – pagarbos ženklai M. K. Čiurlioniui

    2025-12-05 - Komentarų: 0

Susiję straipsniai

  • VU lankosi žymus kalbinio nacionalizmo tyrėjas iš Naujosios Zelandijos

    2025-12-02 - Komentarų: 0
  • VU mokslininkė ir mokytojai parengė dešimtokams skirtą fizikos vadovėlį

    2025-10-24 - Komentarų: 0
  • VU Istorijos fakultetas kviečia mokinius į Istorijos akademiją

    2025-10-21 - Komentarų: 0

Komentarų: 1

  1. 2015-03-13 12:45

    Nejuokinkit Atsakyti

    Kam ta mokykla reikalinga? Jei Lietuvoj plinta tokie kliedesiai, kad surandamas sniego žmogaus dirbinys iš rago, kuris JAU PRIEŠ 12 Tūkst. metų pasėjo (na – mišką, ko gero). Jei geologai nusišneka iki tiek, jog akmuo pagal rūšį yra “ledyninis” (na, ir Lūksto ežero gintaras gaunasi tos rūšies). Jei visi tie nepilnapročiai naudojasi profesorių titulais, tai nejuokinkit su šitais gundymais.

Komentuoti Atšaukti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.


*
*

CAPTCHA
Atkurti vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Tinklalaidės

  • Žurnalas Spectrum

    • Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

      Vilniaus universitetas pristato naują žurnalo „Spectrum“ numerį: ar gyvensime iki 100 metų?

    VU ekspertai padeda suprasti

    • Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

      Ekonomikos Nobelio laureatai priminė: augimas prasideda nuo kultūros ir mokslo

    Knygų lentyna

    • Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

      Vilniaus universiteto leidyklos naujiena: „Praktinė bendrinės lietuvių kalbos gramatika“

    • Apie
    • Privatumo taisyklės
    Visos teisės saugomos. © 2025 Vilniaus universitetas. Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus sutikimą.
    Tel. (0 5) 268 7098, el. p. naujienos@cr.vu.lt