Spalio 5–6 d. Grace, Austrijoje, prasidės antrą kartą rengiama tarptautinė mentorystės programa, truksianti devynis mėnesius. Šia programa siekiama remti tvarius mentorystės santykius tarp doktorantų ar podoktorantūros stažuotojų ir „Arqus“ universitetų ekspertų. Mentorystės programa skirta doktorantams ir podoktorantams, kuriems aktuali profesionali pagalba pirmaisiais akademinės karjeros metais.
Vilniaus universitete dalyvavo 14 pareiškėjų, iš jų šioje programoje atrinkti du: doktorantė Simona Vaškevičiūtė iš Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ir podoktorantūros studentas, astrofizikas dr. Carlosas Viscasillas Vazquezas. Mentore neuromokslų doktorantei iš Liono buvo patvirtinta Gyvybės mokslų centro vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Inga Griškova-Bulanova.
Doktorantė S. Vaškevičiūtė apie „Arqus“ mentorystės programą doktorantams ir podoktorantams sužinojo todėl, kad nuolat seka šio universitetų tinklo naujienas ir organizuojamas veiklas, skirtas jauniesiems tyrėjams. „Nusprendžiau dalyvauti atrankoje, nes tikiu, kad programos metu bus suteikta išskirtinė galimybė bendradarbiauti ir mokytis iš patyrusių mokslininkų. Džiaugiuosi, kad mano ir būsimo mentoriaus iš Graco universiteto tyrimų sritys yra labai artimos, tai suteiks galimybę stiprinti žinias ir gauti grįžtamąjį ryšį apie šiuo metu vykdomą doktorantūros tyrimą. Taip pat kartu planuojame dirbti gerindami įgūdžius ir žinias, leisiančius efektyviau planuoti akademinę karjerą“, – pasakoja S. Vaškevičiūtė.
C. Viscasillas Vazquezas informaciją apie „Arqus“ veiklas sekė nuo 2019 m., kai Vilniaus universitetas prisijungė prie šio aljanso. Tuo metu, būdamas doktorantas, jis nuolat skaitė „Arqus“ naujienas ir stebėjo pažangą. „Pirmiausia mano dėmesį patraukė aljansui taip pat priklausantys Paduvos ir Granados, iš kurios esu kilęs, universitetai, pasižymintys aukštu astronomijos mokslo lygiu. Turiu draugų ir bendradarbių abiejuose universitetuose, taigi susidomėjimas buvo abipusis. Iš tiesų šiais metais turėjau labai produktyvių vizitų abiejuose universitetuose. Ką tik grįžau iš Granados universiteto, kuriame su kolege dr. Erika Pakštiene dalyvaujame „Arqus“ finansavimo tyrėjų išvykoms projekte. Dėl šio „Arqus“ projekto galėjau tiesiogiai pabendrauti su savo mentoriumi dr. Antonio García Hernándezu, patyrusiu astrofiziku. Taigi šis finansavimo projektas ir prasidėsianti mentorystės programa puikiai papildo vienas kitą ir padeda stiprinti tarpuniversitetinius santykius“, – džiaugiasi podoktorantūros studentas.
Dr. C. Viscasillas Vazquezas pasakoja, kad mentorystės programoje dalyvavo norėdamas keistis žiniomis su savo kolegomis, prisidėti prie universiteto tarptautiškumo didinimo, ypač mezgant ryšius tarp Lietuvos ir Ispanijos. Kadangi tik praėjusiais metais įgijo daktaro laipsnį, jis tikisi, kad mentorystės programa gali būti gera būsimos sėkmingos mokslinės karjeros pradžia. Podoktorantas gilins žinias astroseismologijos srityje ir mano, kad ši programa suteiks galimybę augti profesiniu požiūriu ir padės sustiprinti santykius su mokslininkais iš Granados.
Neuromokslų doktorantės iš Liono mentore tapusi dr. I. Griškova-Bulanova teigia, kad ši mentorystė jai yra nauja patirtis. „Šioje „Arqus“ veikloje sutikau dalyvauti todėl, kad esu labai smalsi ir man labai įdomu, kaip atrodo kitų gyvenimas moksle, nes iš to galima labai daug ko išmokti – gebėti prisitaikyti prie įvairiausios aplinkos ir efektyviai veikti. Doktorantės atveju aktualu, jei baigusi studijas ji norėtų tęsti mokslinį darbą ir jį derinti su dėstymu. Turėjome pokalbį su ja apie tai, o aš šioje srityje jaučiuosi stipri, nes daug metų dalyvauju Europos neuromokslų asociacijos ir kitose tarptautinėse veiklose. Kitas aspektas yra emocinė patirtis, nes ji yra Prancūzijoje, aš esu Lietuvoje ir tikiuosi, kad pavyks palengvinti gyvenimą jaunajai kolegei perduodant savo patirtį. Ši veikla suteikia labai malonų emocinį atlygį“, – įspūdžiais apie „Arqus“ mentorystės programą pasidalino dr. I. Griškova-Bulanova.
Daugiau informacijos apie visas „Arqus“ veiklas rasite čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!