„Lietuva yra dinamiška, kūrybinga, patraukli investicijoms šalis, kurioje gyvena išsilavinę ir užsienio kalbas mokantys žmonės, todėl ji gali tapti pirmaujančia valstybe. Tačiau norint tokia būti, pirmiausiai tuo turi patikėti patys lietuviai. Kartais užsieniečiai mumis tiki labiau nei mes patys savimi”, – tokias mintis išsakė Lietuvos premjeras Andrius Kubilius Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos studentams, kuriems skaitė paskaitą „Lietuva 2030: žvilgsnis į ateitį“.
Pasak premjero, pastarieji dvidešimt metų mūsų šaliai buvo kupini permainų, tačiau daugelį dalykų priėmėme kaip savaime suprantamus. Kalbėdamas apie ateinančius du dešimtmečius premjeras pabrėžė, kad tik būdami dinamiški ir nebijodami keistis, galėsime pasiekti aukštumų.
Kas mūsų laukia artimiausius dvidešimt metų? „Pirmininkausime Europos Sąjungai, įsivesime eurą ir tapsime aukštųjų technologijų šalimi. Investuotojams visuomet daro įspūdį tai, kad net 40 procentų 25-34 metų jaunimo turi aukštąjį išsilavinimą, 90 procentų gyventojų moka bent vieną užsienio kalbą. Neabejoju, kad ir mūsų krepšininkams pavyks iškovoti ne vieną pergalę čempionatuose“, – prognozavo premjeras A. Kubilius.
Nuo 1980 metų pasaulis kas dešimtmetį susiduria su kokia nors krize, todėl iš šios turi pasimokyti tiek Lietuva, tiek visas pasaulis. „Visi turime padaryti tam tikras išvadas. Kodėl estams krizę išgyventi lengviau? Todėl, kad jų finansų politika buvo protingesnė. Ateinantį dvidešimtmetį visuomenėse ir tautose vyks dinaminė kaita, lauks dideli iššūkiai, o sprendžiant problemas reikės kūrybiškumo. Net ir būdami Europos Sąjungos nariais negalime nieko nedaryti ir galvoti, kad visos problemos bus išspręstos Briuselyje. ES nėra labai dinamiška institucija, todėl būdami veržlesni galime daug daugiau laimėti“, – VU Tarptautinio verslo mokyklos studentams kalbėjo premjeras A. Kubilius.
Jis pridūrė, kad teigiami atsiliepimai apie Lietuvą prestižiniuose užsienio leidiniuose, pavyzdžiui, „Forbes“, rodo, kad einame teisingu keliu, gebame greitai priimti teisingus sprendimus. „Kaip parodė patirtis, mažinti išlaidas iš karto buvo teisingas žingsnis. Kitos šalys tai turi daryti dabar“, – priminė A. Kubilius.
Studentai domėjosi ir kokia yra premjero nuomonė apie progresinius ir turto mokesčius, emigraciją ir užsieniečių imigraciją į Lietuvą, kokia reforma laukia SODROS, kokiomis priemonėmis būtų galima sumažinti bedarbystę, kokios yra studentų perspektyvos. Premjeras studentams baigus studijas rekomendavo keletą metų pasižvalgyti po pasaulį, o po to grįžti Lietuvą.
Julius Niedvaras, VU Tarptautinio verslo mokyklos direktorius, sako norintis, kad jo vadovaujamos mokyklos studentai gautų kuo daugiau naudingų praktinių žinių, o baigę studijas suvoktų, kokiomis aktualijomis gyvena šiandienos verslas, žinotų, kur kreiptis norint išspręsti vieną ar kitą problemą, todėl Karjeros centras nuolatos rengia paskaitas ar diskusijas svarbiomis akademinei ir verslo bendruomenei temomis.
„Po šio neeilinio susitikimo su premjeru ir jo paskaitos studentams tikriausiai kilo daug įvairiausių minčių ir idėjų, kuo jie galėtų užsiimti baigę studijas. Net neabejoju, kad jaunuoliai kitomis akimis pažvelgs į šalį, kurioje gyvena, o mintys apie emigraciją, jei tokių ir buvo, nešmėkščios jų galvose“, – kalbėjo VU Tarptautinio verslo mokyklos direktorius Julius Niedvaras.
Komentarų nėra. Būk pirmas!