Elektroninis žurnalas „Nature Communications“, priklausantis vienai prestižiškiausių pasaulio mokslo leidyklų „Nature Publishing Group“, vasarą paskelbė Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų straipsnį „DNA unmethylome profiling by covalent capture of CpG sites” („Nemetilintų DNR sričių profiliavimas kovalentiškai surišant CpG sekas“).
Publikacijoje pristatomas naujas originalus DNR modifikacijos profilių analizės metodas, leidžiantis tiesiogiai nustatyti nemodifikuotas genomo sritis. DNR metilinimas CpG sekose yra kertinis aukštųjų organizmų epigenetinės reguliacijos veiksnys, lemiantis ląstelės genų raiškos ypatumus. DNR modifikacijos pokyčiai siejami su diabeto, šizofrenijos ir kitų kompleksinių ligų bei vėžio atsiradimu ir tėkme. Naujasis metodas leidžia paspartinti ir atpiginti epigenomo tyrimus, o tai palengvina naujos kartos medicinos diagnostikos priemonių kūrimą.
Kartu su vedančios mokslininkų grupės nariais dr. Edita Kriukiene, Giedre Urbanavičiūte, Audrone Lapinaite ir prof. Sauliumi Klimašausku (VU Biotechnologijos institutas), Karoliu Koncevičiumi (VU Matematikos ir informatikos fakultetas) ir dr. Juozu Gordevičiumi (VU Matematikos ir informatikos institutas) straipsnio bendraautoriai yra mokslininkų grupės iš Kanados, JAV ir Taivano.
Komentarų nėra. Būk pirmas!