Vasario 16 d. Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda už nuopelnus Lietuvai, jos vardo garsinimą pasaulyje, atsidavimą jai kasdieniu prasmingu darbu įteikė valstybinius apdovanojimus labiausiai nusipelniusiems. Tarp apdovanotųjų – Vilniaus universiteto (VU) teatro režisierius Rimantas Venckus ir VU Filologijos fakulteto docentė Carmen Caro Dugo.
VU Užsienio kalbų instituto Romanų kalbotyros katedros docentei už aktyvų lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo plėtojimą ir Lietuvos vardo skleidimą Ispanijos Karalystėje šalies vadovas įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių.
„Šventė buvo be galo graži, esu labai dėkinga už pripažinimą, tikrai patiko pamatyti kitus vertėjus tarp apdovanotųjų. Tačiau nuoširdžiai tikiu, kad tai aš turiu būti dėkinga už man suteiktą galimybę susipažinti su lietuvių kultūra, ji mano gyvenimą praturtino – taip sakiau ir Prezidentui. Lietuvių literatūrą versti ir skleisti man yra malonumas“, – įspūdžiais pasidalijo C. Caro Dugo.
Už ilgametę kūrybinę, edukacinę, teatrologinę, kultūrinę organizacinę veiklą Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu apdovanotas ir VU dramos teatro trupės meno vadovas, režisierius Rimantas Venckus.
R. Venckus yra Lietuvos teatro sąjungos narys, Universitetų teatrų asociacijos. Lietuvoje steigėjas ir narys, Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos narys, Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos narys. Jau beveik penkis dešimtmečius jis dirba VU teatre, kryptingai ir išradingai derindamas meninę teatrinę veiklą su akademinio jaunimo edukacija.
Nuo 1972 m. režisierius pastatė per 40 spektaklių, iš kurių daugiau kaip pusė – nacionalinės literatūros veikalai. 1998 m. jis įsteigė Universitetų teatrų asociaciją, kuri už aktyvią veiklą rengiant tarptautinius studentų teatrų forumus priimta į Pasaulinę universitetų teatrų asociaciją. Už nuopelnus plėtojant tarptautinį universitetų teatrų bendradarbiavimą R. Venckus apdovanotas specialiu prizu.
Nuo 2000 m. iki šiol jis įgyvendina kūrybinius edukacinius projektus, kuriuose dalyvauja ne tik VU studentai, bet ir moksleiviai iš Vilniaus bei įvairių Lietuvos regionų. R. Venckus yra daug prisidėjęs prie jaunųjų dramaturgų ugdymo, inicijuodamas pjesių rašymo konkursus, kuriuose aktyviai dalyvaudavo ne tik studentai, bet ir moksleiviai.
Savo veiklos principus režisierius išdėstė knygoje „Kūryba ir edukacija“ (2013). Tais pačiais metais Dižono universiteto (Prancūzija) išleistoje knygoje apie įdomiausius pasaulio universitetų teatrus („Universiteto teatras. Praktika ir patirtys“, 2013) išspausdintas R. Venckaus straipsnis apie VU teatrą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!