Pasirodė nauja Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros profesoriaus Zenono Norkaus knyga „On Baltic Slovenia and Adriatic Lithuania. A Qualitative Comparative Analysis of Patterns in Post-Communist Transformation“.
Knyga yra smarkiai sutrumpintas, iš esmės perdirbtas ir atnaujintas 2008 m. paskelbtos autoriaus knygos „Kokia demokratija, koks kapitalizmas? Pokomunistinė transformacija Lietuvoje lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu“ (Vilnius: VU leidykla, 2008) vertimas į anglų kalbą. Jį išleido leidykla „Apostrofa“ Lietuvoje, o tarptautiniuose knygų prekybos tinkluose platins leidykla „Central European University Press“ Budapešte.
Pokomunistinės transformacijos pirmojo dešimtmečio politinių ir ekonominių baigmių variacijai aiškinti panaudojama daugiareikšmių kintamųjų kokybinė lyginamoji analizė, atliekama TOSMANA programine įranga (žr. Z. Norkus, V. Morkevičius, „Kokybinė lyginamoji analizė“, Kaunas: Lietuvos HSM duomenų archyvas (LiDA), 2010). Ji leidžia stebimų pokomunistinės raidos atvejų analizę papildyti ir pagilinti jų sistemingu palyginimu su galimais, bet nerealizuotais politinės ir ekonominės raidos scenarijais. Tarp jų yra ir alternatyvus faktiniam Lietuvos kaip „vėluojančios Estijos” raidos keliui Lietuvos kaip „Baltijos Slovėnijos“ kontrafaktinis scenarijus. Pirmoje knygos dalyje (4 skyriai) lyginant visus pokomunistinės transformacijos kelius ir scenarijus išskiriami bendrieji jų bruožai, o antra dalis (3 skyriai) skirta Lietuvos pokomunistinės ekonominės ir politinės raidos specifikai bei nerealizuotoms alternatyvoms.
Komentarų nėra. Būk pirmas!