Monografijoje nagrinėjama Lietuvos ir Rusijos Kaliningrado srityje plytinčios Nemuno deltos gamtos komplekso kaita, įvykusi per paskutinius 400–500 metų. Autorius remiasi įvairių laikotarpių kartografine medžiaga, savo ir kolegų paskutinių dešimtmečių tyrinėjimais, gausiais literatūros duomenimis. Darbe akcentuojamas hidrografinių procesų, antropogeninės veiklos ir netgi socialinių-ekonominių procesų vaidmuo hidrografinio tinklo, deltos ir avandeltos ploto kaitos, gamtonaudos virsmams ir gamtosaugos idėjoms.
Knyga skirta plačiam hidrologų, geomorfologų, ekologų, vandens ūkio ir hidrotechnikos specialistų ratui, universitetų studentams ir visiems besidomintiems Mažosios Lietuvos gamtinės aplinkos kaita.
Apie autorių
Rimas Žaromskis – geografas, okeonologas, profesorius, habilituotas mokslų daktaras, ilgus metus dirbęs pedagoginį ir mokslinį darbą Pedagoginiame ir Vilniaus universitetuose, Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas.
Mokslinių interesų sritis – gamtiniai ir antropogeniniai procesai jūros kranto zonoje. Tyrinėjo Baltijos, Juodosios, Baltosios, Kaspijos jūrų, taip pat Kuršių ir Kauno marių krantus. Paskelbė daugiau kaip 180 mokslinių publikacijų. Monografijų „Nuosėdinės medžiagos diferenciacija ir priekrantinių nuogulų sluoksniuotumas“ (1982 m.), „Klimato svyravimo poveikis dabartiniams fiziniams geografiniams procesams Lietuvoje“ (2002 m.), „Baltijos jūros uostai“ (2008 m.), vadovėlių „Pasaulinio vandenyno fizinės-geografinės ypatybės“ (1987 m.), „Okeanai, jūros, estuarijos“ (1996 m.), populiarių knygų „Vandenynas ir mes“ (1987 m.), „Šventosios uostas“ (1998 m.), „Lietuvos pajūris ir kopos“ (2006 m.) autorius. Dalyvavo daugelyje praktinių projektų, susijusių su krantotvarka, uostais, gamtosauga.
Už darbų ciklą „Gamtinių ir antropogeninių procesų sąveika jūros ir vidaus vandens telkinių kranto zonoje“ 1998 m. apdovanotas Lietuvos mokslų akademijos Tado Ivanausko premija.
Komentarų nėra. Būk pirmas!