Gruodžio 13 d. Vilniaus universiteto (VU) Mažojoje Auloje iškilmingos ceremonijos metu VU rektorius prof. Artūras Žukauskas projekto „Kelrodė žvaigždė“ dalyviams įteikė diplomus-padėkas už nuoširdžią savanorystę ir draugystės užmezgimą su vaikais, kuriems reikia vyresniojo draugo pagalbos. Ceremonijoje taip pat dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė šio projekto Izraelyje („Perach“) iniciatorius gerb. p. Amos Carmeli. Po iškilmingos ceremonijos vaikai kartu su savanoriais turėjo galimybę stebėti mokslininkų šou, kuriame buvo rodomi įvairūs eksperimentai su azotu ir šaltąja ugnimi.
Vilniaus universitetas 2018 m. vasario mėn. į mokyklas išleido pirmąją savanorių-mentorių grupę. VU studentai dalį savo laiko skiria bendravimui su 3–6 klasių vaikais, kurie patiria socialinę atskirtį, patyčias arba turi sunkumų mokykloje. Svarbiausias šios iniciatyvos tikslas – ryšio tarp dviejų socialinių grupių, kurios tikrovėje retai susitinka ir gali bendrauti, užmezgimas. Studentai padeda vaikams, kurie susiduria su sunkumais mokykloje ir kuriems reikia vyresniojo draugo pagalbos.
Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus miesto mokyklomis ir vaikų dienos centrais, per 2018-uosius metus buvo siekiama suburti 100 studentų ir atrinkti 100 vaikų, kurių kiekvienas turės po savo asmeninę Kelrodę žvaigždę – VU studentą savanorį.
Savanoriai-mentoriai susitinka su savo jaunaisiais draugais ir bendrauja mažiausiai dvi valandas vieną kartą per savaitę. Užsiėmimai vyksta namuose, universiteto erdvėse, žaidimo aikštelėse, bibliotekose, muziejuose. Jie yra prižiūrimi „Kelrodės žvaigždės“ koordinatorių, tačiau savanoris-mentorius ir vaikas turi laisvę spręsti, ką veikti – ruošti namų darbus, žaisti kompiuterinius žaidimus ar futbolą, žiūrėti filmus ar leisti laisvalaikį gamtoje.
Rezultatas
Tyrimai rodo, kad tokiuose projektuose dalyvaujantys savanoriai-mentoriai po dešimties metų daugiau pasiekia savo srityje. Jie patys geriau save vertina, pasitiki savimi, tie, kurie studijavo pedagogiką, tampa geresniais mokytojais. O svarbiausia, jie žymiai aktyviau įsitraukia į bendruomenės klausimų sprendimo procesus.
Vaiko mama apie projektą
„Mano sūnus laukia kiekvieno susitikimo su savanoriu. Norisi, kad susitikimai vyktų dažniau. Sūnus tikrai patenkintas savo vyresniuoju draugu, o aš džiaugiuosi, kad jiems pavyko užmegzti tarpusavio ryšį ir taip gražiai bendrauti.“
VU savanoris-mentorius apie projekto mokymus
„Mokymai buvo puikiai suorganizuoti, užpildyta kiekviena minutė ir net pasirūpinta, kad neliktume išalkę. Tikiuosi, tokie patys ir dar geresni vyks ateityje!“
Mokytoja apie VU savanorius
„Savanoriai atiduoda visą širdį mūsų mokyklos mokiniams. Jie žaidžia stalo žaidimus, vyksta į miestą, lanko muziejus, vaikščioja, bendrauja. Mes labai džiaugiamės turėdami tokius studentus!“
VU savanorė apie susitikimus
„Tiek aš, tiek mano mažoji draugė mokomės viena iš kitos. Jai labai patinka bendrauti, vis rašo, klausia, kada vėl susitiksim, o tai mane motyvuoja veikti.“
Kviečiame tapti šios iniciatyvos socialiniais partneriais!
Jei jūs esate muziejaus, vaikų laisvalaikio centro, kino teatro, kavinės, bibliotekos atstovas, kviečiame prisidėti prie šios iniciatyvos ir sudaryti sąlygas mūsų studentams savanoriams su socialiai remtinais vaikais nemokamai naudotis jūsų įstaigų siūlomomis paslaugomis.
Jeigu jūs esate mokyklos ar vaikų dienos centro vadovas, maloniai kviečiame bendradarbiauti ir padėti identifikuoti nepasiturinčiose šeimose ir socialinėje atskirtyje gyvenančius vaikus, kuriems būtų naudinga turėti savo „Kelrodę žvaigždę“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!