Lietuviškas projekto „My University (Mano universitetas)“ interneto tinklalapis jau sėkmingai veikia. Jame pradėtos pirmos diskusijos, paskelbta aktuali informacija apie Vilniaus universiteto valdymo gerinimą ir ECTS kreditų įvedimą. Šiandien mes siūlome pokalbį su VU tarptautinių reikalų prorektoriumi ir šio projekto koordinatoriumi doc. dr. Rimantu Vaitkumi apie galimybes, kurias šis tinklalapis suteikia Vilniaus universiteto bendruomenei.
Kaip Jūs galėtumėte įvertinti informacinių technologijų vaidmenį užtikrinant skaidrų sprendimų priėmimą Vilniaus universitete?
Šiandien apklausos internetu jau yra gana paplitusios. Vilniaus universitetui tai tikrai nėra naujovė. Tokios apklausos buvo pradėtos vykdyti jau prieš kelerius metus. Pavyzdžiui, ne taip seniai pagal vieną Europos struktūrinių fondų remiamą projektą buvo surengtos apklausos apie universiteto valdymo procesą ir galimus struktūrinius pokyčius. Tai labai sveikintinas dalykas. Aš manau, kad kuo toliau, tuo labiau į bendruomenės nuomonę bus atsižvelgiama.
Ką Jūs galėtumėte pasakyti apie šiuo metu Vilniaus universiteto vykdomą tarptautinį projektą „My University (Mano universitetas)“?
Šiame projekte dalyvauja keli universitetai iš įvairių šalių. Džiugu, kad ir mes esame tarp jų – kartu su ispanas, slovakais, bulgarais ir švedais. Projekte yra ir garsių universitetų, ir šiek tiek mažiau žinomų. Manau, kad galimybė sukurti vieną struktūrą – portalą, kuriame būtų keičiamasi nuomonėmis, diskutuojama, komentuojama – daro universitetą atviresnį. Tai padeda universitetui europėti, gerinti savo kokybę ir žinomumą pasaulyje. Kitaip sakant, šis projektas padeda universitetui gerinti savo veiklą.
Kokias stipriąją ir silpnąją šio projekto puses Jūs matote?
Stiprioji pusė yra ta, kad mes sukuriame virtualią erdvę, kurioje galima diskutuoti, polemizuoti įvairiais klausimais. Savaime suprantama, tai yra geras įrankis, gera pradžia veiklos tobulinimui.
Silpnoji pusė slypi ne pačiame projekte – tai kartais mūsų bendruomenėje pasireiškiantis abejingumas, kada vengiama išreikšti nuomonę arba tiesiog tyliai burbenama, pasipiktinama ar, priešingai, taip pat tyliai pasidžiaugiama. Jei pažiūrėtume į plačiai žinomą naujienų portalą Delfi, tai pastebėtume, kad ten bet kuri svarbi naujiena yra lydima tūkstančių skaitytojų komentarų. Tarp šių komentarų autorių, be abejonių, yra ir mūsų bendruomenės narių. Tačiau pačioje bendruomenėje svarbūs universitetui įvykiai kažkodėl menkai komentuojami – ne todėl, kad jais nesidomima, bet, matyt, toks mūsų būdo bruožas – nenoras būti atviresniems. Tas atvirumas yra reikalingas. Daug dalykų mes galėtume pataisyti, pagerinti, jeigu žinotume mūsų bendruomenės nuomonę.
Ar Vilniaus universiteto vadovybė planuoja atsižvelgti į nuomones ir komentarus, kurie yra ar bus išsakyti portale „My University (Mano universitetas)“?
Manau, kad tikrai yra svarbu, jog projektas „My University (Mano universitetas)“ apima ir vadinamąjį vox populi (liaudies balsą). Žinoma, mes atsižvelgsime į daugelį tų nuomonių. Yra daug klausimų, kurie mus domintų. Manau, kad „My University (Mano universitetas)“ tinklalapyje mes turėsime galimybę pasiūlyti universiteto bendruomenei paanalizuoti ir šiuo metu rengiamą 2012–2016 m. VU strateginio plano projektą. Galima bus aptarti ir būsimą naują universiteto struktūrą. Verta padiskutuoti ir apie įvairių valdymo organų kompetencijas. Kaip žinoma, jau yra parengtas ir naujo Vilniaus universiteto Statuto projektas, jis šiuo metu svarstomas Seime. Ten numatyta labai daug naujovių – mūsų laukia kardinalūs valdymo pokyčiai. Yra ir daugiau kitų įdomių klausimų. Pavyzdžiui, tikslinga būtų išgirsti Vilniaus universitete studijuojančių užsieniečių nuomonę apie VU, nes taip galėtume pagerinti savo veiklą tarptautiškumo srityje. Reikia pripažinti, kad mes dar nesame labai tarptautiški, nors studentų užsieniečių skaičius VU sparčiai auga. Tad tikrai atsižvelgsime į pasisakymus aktualiomis temomis.
Ką Jūs norėtume pasakyti šio portalo lankytojams?
Tiesiog dar kartą norėčiau pabrėžti, kad portalas „My University (Mano universitetas)“ yra puikus įrankis, o kaip tą įrankį mes sugebėsime panaudoti – tai jau mūsų pačių reikalas. Manau, kad mes turėtume išnaudoti šio portalo suteikiamas galimybes kaip galima efektyviau.
Komentarų nėra. Būk pirmas!