Knygynuose pasirodė Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto dėstytojos Rasos Katiliūtės-Bačiulienės knyga „Gimnazistė“. Tai sukrečianti istorija apie mergaitę, kuriai teko patirti tremtinės, pabėgėlės ir kalinės dalią.
Ši istorija papasakota remiantis tikrais įvykiais ir KGB dokumentais, saugomais Lietuvos ypatingajame archyve. Knygoje susipina trys pasakojimo gijos: viena gaivina mielus vaikystės prisiminimus tarpukario Lietuvoje, kita pasakoja apie šiurpią Sibiro būtį tremtyje, o trečiąją audžia KGB saugumas, atsainiai, nerūpestingai, vienu parašo brūkštelėjimu nulemdamas žmogaus likimą.
Knyga apie gimnazistę unikali keliais atžvilgiais. Visų pirma, tai nėra skaitytojui įprastas pasakojimas apie tremtį. Paauglei teko ne tik tremtinės, bet ir pabėgėlės, kalinės dalia. Mergaitė išgyveno ne tik 1941-ųjų tremtį, bet ir 1951 m. trėmimą, tapo šių kraupių įvykių liudininke ir dalyve. Knygą sudaro gimnazistės atsiminimai apie gyvenimą tarpukario Lietuvoje, išgyvenimai tremtyje ir KGB dokumentai, kurie atskleidžia šiurpius saugumo metodus, nusikaltimus lietuvių tautai, visišką nesiskaitymą su žmogaus teisėmis, kai vienu parašo brūkštelėjimu buvo laužomi žmonių likimai. Knygoje atsiskleidžia ne tik išskirtinė paauglės asmenybė ir jos gyvenimo istorija. Pasakojimas užfiksuoja išgyvenimus, kuriuos mergaitei teko patirti KGB rūsiuose, kalėjimuose Utenoje, Gorkyje, Novosibirske, kituose sovietinės Rusijos miestuose. Be to, tai unikalus liudijimas apie istorines sovietmečio realijas bei nusikalstamą KGB veiklą.
Knyga „Gimnazistė“ pirmiausia skirta ne tik paaugliams ir jaunimui, bet ir tremtį išgyvenusiems žmonėms, jų šeimų nariams, artimiesiems ir tiems, kas domisi lietuvių tautos istorija.
Knygos sutiktuvės vyks gruodžio 2–4 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) ir Kauno kalėdinėje knygų mugėje gruodžio 9–11 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje (A. Mickevičiaus g. 19).
Komentarų nėra. Būk pirmas!