Iškilmingas universiteto vėliavos pakėlimas, spalvinga ir triukšminga studentų eisena Gedimino prospektu į centrinius Vilniaus universiteto (VU) rūmus, iškilmės ir šventinis koncertas Šv. Jonų bažnyčioje – taip universitetas tradiciškai mini naujų studijų metų pradžią. Šiemet gausi VU bendruomenė įrodė, kad geros INITIUM SEMESTRI ceremonijos nuotaikos jai negali sugadinti net subjuręs oras ir apsiniaukęs dangus. Rugsėjo 1-osios šventinis šurmulys įsuko į savo verpetą dėstytojus ir studentus. Ši diena ypač įsimintina pirmakursiams, kurių universitete šiais metais yra beveik 3,5 tūkstančio.
Rektoriaus kalboje – dėmesys studentams ir akademinei bendruomenei
Šventinėje VU rektoriaus akad. Benedikto Juodkos kalboje nuskambėjo daug visai universiteto bendruomenei svarbių dalykų. „Leiskite man šią puikią rudens pradžios dieną pasveikinti jus su viena gražiausių mūsų švenčių – naujų mokslo metų pradžia, su Mokslo diena. Jos grožį liudija daugybė jaunų žmonių, kurie per pastarąsias dienas pagausino mūsų sostinės gyventojų skaičių“, – sakė rektorius. Jis pažymėjo, kad būtent nuo XVI a., kai buvo įkurtas senasis universitetas, Vilnių galima vadinti akademiniu miestu.
Ypatingą dėmesį B. Juodka skyrė pirmakursiams. „Dėkoju, kad pasirinkote mūsų senąjį universitetą – seną savo amžiumi, bet jauną savo dvasia ir modernumu. Patikėkite, kad šis pasirinkimas yra teisingiausias. Pagal visus tarptautinius ir vietinius reitingus VU yra ne tik seniausias, didžiausias, bet ir geriausias bei populiariausias universitetas Lietuvoje“, – pabrėžė rektorius. Jis pasidžiaugė, kad VU kaip ir anksčiau pavyko pritraukti pačius gabiausius abiturientus – tai liudija labai aukšti į valstybės finansuojamas vietas įstojusių studentų balai.
B. Juodka pažymėjo, kad VU yra garsus ne vien praeitimi, bet ir dabartimi. „Mes didžiuojamės universiteto istorija, bet šiandien jis ne vien karalių, karalienių ir įvairių šalies vadovų apsilankymo vieta. VU – tai modernus mokslo ir studijų centras su seniausia ir turtingiausia Baltijos šalyse moksline biblioteka. Tai 14 fakultetų ir 5 puikūs mokslo institutai, tai modernios mokomosios ir mokslinės laboratorijos“, – sakė rektorius. Savo kalboje jis pabrėžė nenuginčijamą akademinės visuomenės svarbą. „Mums visiems, bet ypač valdžios žmonėms, reikia suprasti, kad be stiprių universitetų nebus stiprios Europos“, – pažymėjo rektorius.
Seimo Pirmininkė dėkojo tiems, kurie liko studijuoti Lietuvoje
Sveikinimo žodį VU bendruomenei tarė ir iškilmėse dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Ji pabrėžė, kad VU visais laikais buvo ne tik mokslo, bet ir kultūros židinys. „Man, kaip buvusiai šio universiteto absolventei, labai malonu ir džiugu, kad universitetas eina XXI a. iššūkių keliu. Aš džiaugiuosi universitete vykstančia pertvarka, kuri pritraukia į universitetą pačius gabiausius ir išmintingiausius studentus“, – sakė Seimo Pirmininkė.
I. Degutienė priminė susirinkusiesiems, kad rugsėjo 1-oji – ne tik Mokslo ir žinių, bet ir Laisvės diena. „Šie metai yra ir mūsų atkurtos nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmečio metai. Su atkurtos Lietuvos pradžia prasidėjo ir naujas gyvenimas, atsirado galimybės, kuriomis jūs šiandien galite naudotis“, – sakė ji. Politikė pabrėžė jaunimo, kuris pasirinko pasilikti ir mokytis Lietuvoje, svarbą. „Jums, kurie dabar esate čia – Vilnaus universitete, noriu palinkėti sėkmės ir nuoširdžiai padėkoti, kad jūs pasirinkote studijas Lietuvoje, kurios tikrai nė kiek ne prastesnės negu svetur“, – sakė I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė negailėjo gražių žodžių ir akademinei VU bendruomenei. „Dėstytojams noriu palinkėti ir toliau eiti inovacijų keliu, atsižvelgti į laiko iššūkius“, – sakė I. Degutienė. Ji linkėjo VU akademinės bendruomenės atstovams stiprios sveikatos, be kurios neįmanoma įgyvendinti visų užsibrėžtų tikslų ir darbų.
Po priesaikos – koncertas
INITIUM SEMESTRI iškilmes vainikavo tradicinė pirmakursių priesaika. Vadovaujami naujojo VU Studentų atstovybės prezidento Liutauro Gudžinsko jaunieji VU studentai pasižadėjo siekti mokslo šviesos, visas VU įgytas žinias skirti savo kraštui, mylėti ir gerbti savo dėstytojus ir visą universiteto bendruomenę, savo triūsu ir darbais garsinti Lietuvą.
Šventines iškilmes užbaigė koncertas, kuriame dalyvavo choras „Pro musica“ ir Vilniaus universiteto akademinis choras (vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė), solistai Gunta Davidčuka ir Nerijus Masevičius, pianistai Vidas Pinkevičius ir Vitalijus Neugasimovas. Jie atliko Carlo Orfo kūrinį „Carmina burana“.
Daugiau akimirkų iš šventės nuotraukų galerijoje
Komentarų nėra. Būk pirmas!