13-osios Vilniaus tarptautinės knygų mugės programoje 2012 m. vasario 24 d. 14 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje leidykla „Baltarusių Petrusio Brovkos enciklopedija“ kartu su Baltarusijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje pristato albumą „D. Strukovas. Piešinių albumas. 1864–1867“.
Rusijos dailininko Dmitrijaus Strukovo 1864–1867 m. pieštų Baltarusijos senienų akvarelių albumas – svarbi Baltarusijos paveldo dalis. Albumas parengtas pagal Rusijos vyriausybės ir Rusijos archeologijos draugijos užsakymą. Piešinius jam dailininkas D. Strukovas kūrė ekspedicijos po Baltarusijos gubernijas ir dalį Lietuvos teritorijos metu. Vienintelis šio albumo originalo egzempliorius yra Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriuje. Albume yra 200 stačiatikių ir kitų religinių konfesijų šventovių (daugiausia medinė architektūra), kurių didžioji dalis Baltarusijos teritorijoje neišliko, vaizdų, taip pat jau nebesančių bažnytinių reikmenų, ikonų, antkapių, pilių, pilkapių ir kiti piešiniai.
Albume šalia piešinių pateikiami menotyrininkės O. D. Baženovos moksliniai komentarai ir D. Strukovo užrašų ištraukos, kurios dar niekur nebuvo publikuotos.
Tekstas baltarusių, rusų ir anglų kalbomis leidžia susipažinti su Baltarusijos kultūros paveldu platesnei auditorijai.
Dmitrijus Strukovas (1827–1899) – žymus dailininkas ir architektas, archeologas, nusipelnęs stačiatikių cerkvei, atgaivinęs susidomėjimą senųjų Rusijos ikonų menu. Jį domino senosios Rusijos menas, jis kopijuodavo ikonas, senųjų rankraščių ornamentus ir miniatiūras.
Dailininkas restauravo Pokrovskio soborą Raudonojoje aikštėje Maskvoje, Prisikėlimo soborą Naujojoje Jeruzalėje ir kt. Pagal jo piešinius buvo pastatyta keletas cerkvių, jo dėka buvo atgaivinta XVII–XIX a. plytelių gamyba cerkvių vidaus ir išorės puošybai, altorių įrengimui. Taip pat jo dėka įkurtas Rusų ikonos muziejus.
Komentarų nėra. Būk pirmas!