Vilniaus universitetas (VU) siūlo 47 studijų programas ir 600 įvairių kursų anglų kalba. Šis skaičius kasmet didėja, todėl universitete daugėja ir studentų iš viso pasaulio. Pasak VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) studijuojančio brito Craigo Thomsono, studentai iš užsienio universitete jaučiasi laukiami ir su didelėmis problemomis nesusiduria.
Didžiosios Britanijos mieste Derbyje gimęs ir augęs jaunuolis ten baigė darbo su jaunimu studijas. Tokį kelią jis pasirinko norėdamas padėti vietiniam jaunimui, augančiam ne pačiomis geriausiomis sąlygomis. „Aš esu iš gan skurdaus Derbio rajono. Būdamas paauglys pats dalyvaudavau jaunimo klubų veikloje – tai buvo saugi vieta, kur jauni žmonės iškilus problemoms galėjo gauti pagalbos, susirasti draugų, bendrauti su mentoriais. Smurto šeimoje ir kitokių problemų gali atsirasti bet kurioje vietoje, bet skurdžiame rajone gyvenančiam jaunuoliui labai lengva įsitraukti į gaujų ir panašią veiklą. Jaunimo klubai buvo saugi vieta, kurioje galėjai tobulėti“, – pasakojo C. Thomsonas.
Susidomėjo politika – išvyko į Lietuvą
Norėdamas prisidėti prie savo miesto valdymo, Craigas bandė kandidatuoti į vietos tarybą, tačiau išrinktas nebuvo. Nepaisant to, jo susidomėjimas politika ir pasaulio įvykiais vis augo. Jo dėmesį ypač patraukė Rytų Europoje vykstantys įvykiai, todėl jis pradėjo ieškoti su tuo susijusių studijų galimybių.
Studijų programą VU TSPMI jis surado paprastai – šiek tiek paieškojęs internete. „Suprantu, kad britui Rytų Europos ir Rusijos studijos yra neįprastas pasirinkimas. Tačiau dar gyvendamas Didžiojoje Britanijoje turėjau draugų iš Lietuvos, šiek tiek supratau kalbą – Lietuvoje tiesiog jaučiausi gerai, užtikrintai, nes buvau joje lankęsis 15 kartų dar prieš nuspręsdamas čia persikelti ir studijuoti“, – prisimena studentas.
Pasak jo, VU jis pasirinko todėl, kad apie jį itin gerai atsiliepė jo draugai lietuviai. Be to, paprasta paieška Google jam parodė, kad VU aukštai įsitvirtinęs ir tarptautiniuose universitetų reitinguose. Pasak vaikino, akivaizdu, kad tai stabili ir geros reputacijos aukštoji mokykla, todėl, jo manymu, tai buvo puiki vieta įgyti norimą išsilavinimą.
Craigas tikina nei universitete, nei už jo ribų nesusiduriantis su didesnėmis problemomis. „Visi dėstytojai labai gerai kalba angliškai, nėra jokio kalbos barjero – nėra buvę, kad jie susidurtų su problemomis norėdami ką nors pasakyti. Beveik visa reikalinga informacija universiteto puslapyje pateikiama ir angliškai“, – teigia C. Thomsonas.
Verslo studijoms pasirinko Lietuvą
VU Verslo mokykloje tarptautinį verslą studijuojantis Louie Khalili laisvai šneka keturiomis kalbomis – arabų, anglų, rusų ir vokiečių. Jis visą gyvenimą žinojo, kad nori įsitraukti į verslo pasaulį. Net ir studijuodamas kitoje srityje, neatsisakė šio plano – svajonė užsiimti antrepreneryste, ieškoti nišų rinkoje, dirbti su investicijomis ir investuotojais niekada niekur nedingo.
Nusprendęs pakeisti studijų kelią, Louie pradėjo ieškoti tinkamos aukštosios mokyklos – pirmiausiai peržiūrėjo tas, su kuriomis jo tuometinis universitetas turėjo partnerystės sutartis. „Tai buvo vienas iš atrankos kriterijų, bet man pačiam buvo daug svarbiau, kad VU per pastaruosius metus tiek daug pasiekė – tarptautiniuose universitetų reitinguose kildamas per 80, 100 pozicijų. Tokia pažanga yra pagrindinė priežastis, kodėl aš čia“, – teigia L. Khalili.
Rinkdamasis universitetą, studentas pasidomėjo ir miestu, į kurį vyksta. Louie perskaitė ne vieną straipsnį, turistinius aprašymus, peržiūrėjo daug filmukų Youtube. Jam ypač patiko klipas, parodęs Vilniaus pažangą per pastaruosius 5 metus. Pamatęs, kaip greitai auga, keičiasi ir tobulėja Lietuvos sostinė, ir įvertinęs universiteto inovatyvumą, jis galutinai nusprendė atvykti studijuoti į VU.
Studentai jaučiasi laukiami
Louie, kaip ir Craigas, teigia su kalbos barjeru visiškai nesusiduriantis. „Žinoma, esu unikalioje situacijoje – moku ir anglų, ir rusų kalbas. Bet man dar nė karto neteko panaudoti savo rusų kalbos žinių – visur susikalbėjau angliškai. Visiškai visi dėstytojai kalba idealia anglų kalba be jokio akcento“, – pasakoja L. Khalili.
Tarptautinio verslo pirmakursis sako, kad VU jis jaučiasi labai laimingas. „Aš dalyvauju ir įvairiose ERASMUS studentams skirtose veiklose, todėl galiu pasakyti, kad mano universitetas Vokietijoje savo studentais iš užsienio nesirūpino nė perpus tiek. Susitikimai, veiklos, šventės, kelionės po Lietuvą ir užsienį – VU žmonės įdeda labai daug darbo ir tai palieka tikrai didelį įspūdį“, – teigia L. Khalili.
Po metų, praleistų Lietuvoje, jis galėtų išskirti tik vieną bendrą studentų iš užsienio skundą – Lietuvoje labai šalta. Jis pats teigia šalčio nebijantis, tačiau temperatūrai nukritus iki -20 °C ir mažiau studentai iš Ispanijos, Italijos ir kitų pietų šalių siaubingai šalo. Bet, pasak Louie, dabar, kai atšilo, jiems čia patinka daug labiau – jis teigia ir pats negalintis patikėti, koks žalias miestas yra Vilnius, kaip skirtingai jis atrodo žiemą ir vasarą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!