Sausio 22 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Radiologijos diagnostikos centre duris atvėrė naujas, moderniai įrengtas Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis finansuotas Pozitronų emisijos tomografijos/kompiuterinės tomografijos (PET/KT) molekulinės diagnostikos kompleksas, kainavęs per 13,7 mln. litų, kuriame tyrimai bus atliekami taikant pačias pažangiausias branduolinės medicinos technologijas. Šio komplekso projektavimo darbai prasidėjo 2011 m. pabaigoje.
Santariškių klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovą pavaduojanti docentė Jūratė Dementavičienė pasakoja, kad naujajame 500 kvadratinių metrų ploto pastate yra instaliuotas naujausios kartos ir Baltijos šalyse moderniausias PET/KT aparatas. „Šie tyrimai leis įvertinti įvairių onkologinių susirgimų ligų apimtis, ligų atkryčius, efektyviai įvertinti atsaką į taikomą priešvėžinį gydymą, taip pat prisidės prie detalaus kardiologinių pacientų, sergančių išemine širdies liga, ištyrimo. Svarbu paminėti ir indėlį į neurologiją diagnozuojant įvairias įgimtas ir degeneracines ligas, tokias kaip Alzheimeris, epilepsija ir pan. PET/KT leis pažvelgti ne tik į įvairių susirgimų morfologinę išraišką, tačiau ir į įvairių susirgimų metabolizmą (apsirūpinimą maisto medžiagomis ir jų suvartojimą), taip padės efektyviai atskirti navikinį audinį nuo sveiko“, – teigia doc. J. Dementavičienė.
Santariškių klinikų Branduolinės medicinos skyriaus vedėjas dr. Donatas Vajauskas sako, kad tokio tipo pažangi diagnostikos įranga klinikinėje praktikoje įgauna nepakeičiamą vaidmenį, padeda klinikinių specialybių gydytojams efektyviau taikyti šiuolaikines gydymo metodikas. „Tai yra pirma tokio tipo diagnostikos įrangos instaliacija Rytų Europoje, nuo šiol leisianti konkuruoti su moderniausiais Vakarų Europos bei JAV diagnostikos centrais“, – sako dr. D. Vajauskas.
Visos Lietuvos pacientus tirs Santariškių klinikų gydytojai radiologai, kasdieninėje klinikinėje praktikoje dalyvaujantys daugiaprofiliniuose pacientų aptarimuose su įvairių specialybių gydytojais – onkologais, chirurgais, kardiologais, neurologais ir kitais specialistais. Vienu metu čia dirbs apie 5 gydytojus ir antra tiek specializuotų radiologijos technologų.
Doc. J. Dementavičienė sako, kad tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje gyventojų susirgimo dažnis širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis yra didelis. „Todėl mums, medikams, visada yra džiugu, kai į pagalbą atskuba valstybė ir net Europa. PRT/KT diagnostinė aparatūra dar prieš kelerius metus buvo Lietuvos pacientams brangi svajonė, pasiekiama tiktai kaimyninėse šalyse ar Vakarų Europoje. O dabar galime džiaugtis, kad mūsų pacientai tyrimui galės vykti į Vilnių. Kuo anksčiau ir kuo tiksliau ištirsime pacientus, sergančius onkologinėmis bei širdies ir kraujagyslių ligomis, tuo anksčiau ir geresnę gydymo taktiką galėsime pritaikyti ir džiaugtis aukštesniais išgyvenamumo rodikliais“, – džiaugėsi doc. J. Dementavičienė.
Pasak dr. D. Vajausko, per dieną bus tiriama iki 20 pacientų. Pacientus PET/KT tyrimui siųs visos Lietuvos gydytojai specialistai pagal sveikatos apsaugos ministro patvirtintą tvarką.
Naujajame komplekse vyks ir intensyvus mokomasis darbas. Čia nuolat tobulinsis medicinos studentai, gydytojai rezidentai, radiologijos technologai, įvairių specialybių gydytojai, gydytojai radiologai ir radiacinės saugos specialistai iš visos Lietuvos.
Komentarų nėra. Būk pirmas!