Gegužės 29 d. Rygoje septynių Europos universitetų atstovai pasirašė bendradarbiavimo kultūros srityje memorandumą. Pasirašymo ceremonija – viena iš Latvijos universiteto tarptautinio projekto „CAMINO: Dvidešimt metų kultūrinio augimo metų suvienytoje Europoje“ dalių. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir projekto partneriai Lietuvoje – Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro delegacija bei VU Organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė prof. dr. Vilmantė Pakalniškienė.
Memorandumą pasirašė Latvijos universitetas, Vilniaus universitetas, Tartu universitetas, Opolės universitetas, Jano Evangelisto Purkinės universitetas, Bratislavos Komenskio universitetas ir Ludovikos viešosios tarnybos universitetas. Šio memorandumo tikslas – sukurti ir plėtoti Europos universitetų, jų kultūros centrų ir studentų tinklą bei stiprinti kultūrinės veiklos puoselėjimą universitetuose ir vietos bendruomenėse.
„Tai yra pirmasis toks dokumentas, kuris taps svarbia universitetinio gyvenimo dalimi – jis skatins netgi septynis Europos universitetus artimai bendradarbiauti kultūros srityje, – sako memorandumą pasirašiusi VU prorektorė V. Pakalniškienė. – Tai reiškia, kad mes turime oficialius partnerius, su kuriais galime kurti tarptautinius projektus bei vystyti tarpkultūrines kompetencijas. Kultūrinio bendradarbiavimo tinklas yra labai aktualus mūsų universitetui, nes jo dėka vyksta aktyvūs idėjų mainai, puoselėjamos tradicijos ir formuojamos ateities perspektyvos. Tokiu būdu galime pasiūlyti turtingesnę mokymosi patirtį, kurią įvertintų tiek studentai, tiek fakultetai.“
VU Kultūros centro vadovė Gintė Jokubaitienė pritaria: „Universitetai visada buvo vieta, kur gimdavo drąsios mokslinės, politinės ir kultūrinės idėjos. Pagal savo prigimtį jie yra laisvi, ir nepriklausomi, todėl kultūrinės universitetų bendruomenės gali atvirai išreikšti save bei sukurti ką nors ilgalaikio ir reikšmingo ateities kartoms. Tikiuosi, kad po šio memorandumo pasirašymo, mes galėsime kurti bendrus projektus, kartu su kitais Europos universitetais, kurių aktualumą įvertins platesnė Europos visuomenės dalis.“
„Sutariame ne tik glaudžiai bendradarbiauti kultūros srityje, organizuoti konferencijas, meninius renginius, edukacines programas. Įsipareigojame puoselėti kultūrinę raišką mūsų universitetuose, sakome „taip“ humaniškesniam ir taikesniam pasauliui, – kreipdamasis į CAMINO projekto partnerius ir kitus kviestinius svečius sakė Latvijos universiteto rektorius profesorius Gundars Bērziņš. – Kultūra padeda žmonėms geriau suprasti vieniems kitus. Kai pažįstame savo kaimynus, mažiau bijome, esame mažiau priešiški ir vieniši, tad galime kartu pradėti daryti didelius dalykus. Linkiu, kad šio memorandumo pasirašymas taptų galingu startu į aktyvią ir vaisingą ilgalaikę draugystę tarp mūsų universitetų studentų ir dėstytojų, bei pritrauktų į šį tinklą kuo daugiau partnerių ateityje.“
Tinklas bus Europos kultūros skatinimo ir jos integravimo į edukacinę veiklą platforma, dalijimosi patirtimi kultūros, meno ir švietimo srityse naudojant pažangias technologijas. Šiuo metu tinklą sudaro septyni universitetai, tačiau jis bus atviras naujiems nariams, siekiant išplėsti kultūros mobilumo galimybes. 2024 m. birželio mėn. pradės veikti internetinė platforma „Universities4.culture.eu“, kuri bus praktiška bendradarbiavimo priemonė.
Švęsdami 2004 m. Europos Sąjungos (ES) plėtros 20-metį, septyni universitetai iš Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Vengrijos ir Slovakijos suvienijo jėgas, kad įgyvendintų CAMINO projektą. Jo tikslas – apžvelgti 2004 m. ES plėtros poveikį įvairiems naujųjų valstybių narių kultūriniams aspektams ir vertybėms, taip pat sukurti stipresnius kultūrinius ir akademinius ryšius Vidurio ir Rytų Europoje. Tai taip pat padeda pagrindą ilgalaikiam kultūrinio bendradarbiavimo tinklui. Projekto CAMINO partnerių sąraše taip pat yra Ukrainos Karaliaus Danylo universitetas kaip asocijuotas partneris ir Latvijos kino studija „VERY films“, kurianti dokumentinį filmą apie kultūrinį gyvenimą projekto partnerių šalyse. CAMINO projektas finansuojamas ES CERV programos lėšomis.
Lietuvoje projektą koordinuoja ir įgyvendina VU Kultūros centras.
Komentarų nėra. Būk pirmas!