Beveik 2000 kilometrų, 15 dienų, 6 keliautojų grupės, rausvi saulėlydžiai ir virš ežero sužibusios pirmosios žvaigždės, lopšinė prieš miegą ir užsitraukiantis palapinės užtrauktukas, vėl šviečiantis rytas ir kelias, kupinas naujų dienos vingių, istorijų ir dainų. Skirtingi žmonės ir vienas bendras jų tikslas – apjuosti Lietuvą realiai ir virtualiai.
Tai tik mažytės tūkstantmečio žygio aplink Lietuvą „SiluetasLt“ akimirkos. Dar pernai spalį į vieną tvirtą komandą susibūrę 17 VU KHF kultūros vadybos studentų drauge su projekto vadove dėstytoja doc. dr. Virginija Jurėniene ir UAB „Telesoftas“ įrodė, kad didelis darbas ir entuziazmas veda į pačius geriausius rezultatus.
Vos per dvi savaites, liepos 25 – rugpjūčio 8 d., profesionalūs žygeivių klubai (Mažeikių turistų klubas, Utenos turistų klubas, VU žygeivių klubas, KTU žygeivių klubas „Ąžuolas“, Alytaus turistų klubas, VGTU turistų klubas ir Telšių keliautojų klubas) kartu su iniciatyviais tautiečiais, besidalydami koše, vandeniu ir geru žodžiu, apkeliavo Lietuvą jos valstybinėmis sienomis. Žygio metu pasitelkę moderniąsias GPS technologijas keliautojai judėdami piešė ir ne tik savo šaliai, bet ir visam pasauliui priminė Lietuvos siluetą, po truputėlį valstybės kontūrus atidengdami internetiniame tinklalapyje www.siluetaslt.lt. Šioje svetainėje per visą žygį įvairiomis formomis (vaizdo reportažais, nuotraukomis, interviu, trumpais dienų aprašymais) buvo dalijamasi įspūdžiais su visais kelionę stebinčiais Lietuvos ir užsienio piliečiais.
Kelionės maršrutas jungė net 26 savivaldybes ir buvo suskaidytas į 6 atkarpas, kiekvienai jų skiriant iki 300 kilometrų skirtinguose Lietuvos kraštuose. Vienu iš šių maršrutų: Mažeikiai-Kvetkai, Kvetkai-Adutiškis, Adutiškis-Šalčininkai, Šalčininkai-Lazdijai, Lazdijai-Pagėgiai ir Pagėgiai-Mažeikiai keliautojai per dieną vidutiniškai nužingsniuodavo 20-25 kilometrus. Visi norintieji prie istorinės kelionės galėjo prisijungti estafetės principu, tai yra pradėdami nuo jiems patogaus taško ir baigdami tada, kada norėjosi.
Istorinė kelionė sukrutino žmones ir paskatino į žygį įsitraukti ištisas šeimas, bičiulius, kolegas. Keliautojų amžiaus rodyklė svyravo nuo 10 mėnesių iki labai garbingo amžiaus. Kelionės metu savo širdyje kiekvienas žygeivis iš visų 6 komandų, keliavusių skirtingomis Lietuvos dalimis, piešė savo šalies siluetą, akimis siurbė po tyrą orą besigainiojančius debesis, nuo šieno kupetų mojančius kaimų gyventojus, sutikimus su armonikomis ir lietuviška duona, ežero vandeny atsispindintį mėnulį ar purpuriniu dangumi besiliejantį vakarą. Įstabios keliavimo akimirkos žygeiviams atmintyje vis dar kvepia laužu, verdama koše ir čiobrelių arbata, o mintyse neretai ima skambėti dulkėtu keleliu žengiant užtraukta daina.
Žygio dvasia vis dar klaidžioja drauge, primindama, kad laikas, kuriuo žygeiviai gyveno keliaudami aplink savo žemę, buvo nepakartojamas ir vertas viso įdėto darbo ir begalinio entuziazmo. Belieka džiaugtis, kad 6 profesionalių žygeivių ir tautiečių komandos savo meilę įrodė ir su tūkstantosiomis metinėmis šalį pasveikino ne atsiųstu linkėjimu iš tolimo krašto, o būdami drauge su kiekvienu Lietuvos pakraštėliu, kuriame auga ir žydi ne tik nuostabūs augalai, bet ir žmonės, kurių akyse dega šviesa, meilė Tėvynei bei tautai.
Projektą „Siluetas LT“ organizavo kultūros vadybos II-IV kurso studentai Sandra Balkūnaitė, Indrė Brasevičiūtė, Justė Bulytė, Dovilė Butnoriūtė, Vytautė Česonytė, Skaistė Čiplytė, Jūratė Dabravalskytė, Monika Inčerytė, Karina Kelina, Šarūnas Jurėnas, Eglė Juškevičiūtė, Inga Surdokaitė, Martynas Radzevičius, Sandra Valerkaitė ir Indrė Žilinskaitė.
Sandra Valerkaitė
Komentarų nėra. Būk pirmas!